Studenckie Koło Naukowe Finansów i Rachunkowości Winien-Ma

Opiekun: dr Anna Dyhdalewicz
       a.dyhdalewicz [at] pb.edu.pl

Studenckie Koło Naukowe Finansów i Rachunkowości „Winien-Ma” działa przy Katedrze Finansów i Rachunkowości Wydziału Zarządzania Politechniki Białostockiej. Koło zrzesza studentów, których pasją są finanse i rachunkowość. Koło osiągnęło wiele sukcesów naukowych, takich jak: wygrane i wyróżnienia w konkursach z zakresu rachunkowości, czynny udział w konferencjach naukowych i publikacja artykułów naukowych. Stale nawiązujemy kontakty z organizacją skupiającą przedstawicieli środowiska zawodowego związanego z rachunkowością i finansami – Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Białymstoku.

Prezes Zarządu: Wioleta Barszczewska barszczewska_wioleta [at] onet.pl

Wiceprezes: Karolina Hołownia karolinaholownia93 [at] gmail.com

Sekretarz: Marcin Sawicki marcinsawicki93 [at] gmail.com

Działalność

Działalność w Kole jest okazją do rozwoju umiejętności na polu naukowym, zawodowym i organizacyjnym w dziedzinie finansów i rachunkowości. Celem Koła jest:

a) podnoszenie poziomu wiedzy studentów z zakresu finansów i rachunkowości,

b) prezentacja zagadnień związanych z finansami i rachunkowością w teorii i praktyce gospodarczej,

c) nawiązanie współpracy z praktyką gospodarczą w celu ustawicznego doskonalenia kwalifikacji i zdobywania doświadczeń zawodowych w finansach i rachunkowości;

d) uczestnictwo w prowadzeniu badań naukowych z zakresu finansów i rachunkowości;

e) współpraca z kołami naukowymi studentów z innych uczelni oraz organizacjami zawodowymi księgowych,

f) troska o nienaganny poziom etyczny członków Koła,

g) udział w konkursach i konferencjach naukowych związanych z tematyką finansów i rachunkowości,

h) przygotowywanie i prezentacja artykułów naukowych z zakresu rachunkowości i finansów,

i) spotkania z Absolwentami Wydziału Zarządzania Politechniki Białostockiej.

Grudzień 2016

SUKCES STUDENTÓW KOŁA NAUKOWEGO „WINIEN MA”

W dniach 17-19 maja 2017 roku odbyła się VIII Ogólnopolska Konferencja „Rachunkowość Warta Poznania” zorganizowana przez SKN Rachunkowości KONTO przy Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski. Temat tegorocznej Konferencji to: „Rachunkowość niejedno ma imię”, ujęcie interdyscyplinarne. W Konferencji, oprócz gospodarzy, wzięli udział studenci z całej Polski, w tym z Krakowa, Łodzi, Gdańska, Szczecina, Katowic, Torunia oraz studenci Wydziału Zarządzania PB – członkowie Studenckiego Koła Naukowego WINIEN MA. W trakcie Konferencji rozstrzygnięto konkurs na najlepszy referat oraz odbył się wielki finał konkursu wiedzy o rachunkowości, w których nasi studenci zajęli główne miejsca na podium.

Pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy referat zajął Marcin Sawicki, natomiast drugie miejsce w konkursie na najlepszy referat zajęła Karolina Hołownia. Ponadto drużyna w składzie Karolina Hołownia i Marcin Sawicki zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie  wiedzy o rachunkowości. Laureaci są studentami specjalności rachunkowość i zarządzanie finansami ACCA.

Konkurs obywał się pod patronatem m.in. Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz PwC, Lorenz, Rödl & Partner, ACCA oraz EY. Studenci w ramach nagrody otrzymali nagrody rzeczowe oraz możliwość uczestnictwa w dowolnie wybranym szkoleniu organizowanym przez SKwP.

Serdecznie gratulujemy naszym studentom i życzymy dalszych sukcesów.

Studenckie Koła Naukowe Finansów i Rachunkowości Winien Ma działa przy Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej pod opieką dr Anny Dyhdalewicz.

Cześć!
SKN Winien Ma organizuje projekt „Pogotowie Rachunkowe”

Jeśli masz problem z rachunkowością?
Jeśli nie rozumiesz jakiegoś zadania?
Masz problem z zaliczeniem przedmiotu?

NAPISZ DO NAS!
Chcemy wiedzieć z czym macie problem i co w rachunkowości sprawia Wam najwięcej trudności.

Co oferujemy w zamian?
Gdy już dowiemy się jakie zagadnienia sprawiają Wam najwięcej trudności, zorganizujemy spotkania, na których postaramy się je wyjaśnić.
Spotkania Pogotowia Rachunkowego będą się odbywały co dwa tygodnie.

Na każdym spotkaniu będziemy omawiać inne zagadnienie, z którym macie problemy, a następnie przejdziemy do praktycznej części, czyli rozwiązywania case study z określonego zagadnienia pod czujnym okiem członków koła 😀

Wszelkie zapytania i problemy prosimy kierować na maila naszego koła: sknfir [at] gmail.com lub znajdź nas na facebooku.

Czas na nadsyłanie wiadomości do 23.04.2017 r.

Jeżeli jesteś osobą, która wiąże swoją przyszłość z finansami i rachunkowością oraz stawia na praktyczne podejście do zagadnień, to serdecznie zapraszamy na spotkania Studenckiego Koła Naukowego Finansów i Rachunkowości „Winien Ma”, które odbywają się co dwa tygodnie (czwartki o godz. 16:50 w sali 107KF).