Nowy międzynarodowy projekt

16-03-2023
Erasmus+ logo

Z satysfakcją informujemy, że zespół pod kierownictwem dr hab. inż. Arkadiusza Jurczuka z Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej rozpoczyna realizację nowego międzynarodowego projektu pt. „Co-Creative Decision-Makers For 5.0 Organizations”, CoDEMO 5.0.

Projekt ten będzie realizowany i finansowany z programu Erasmus+ w ramach konkursu Alliances for Innovation. W skład zespołu projektowego WIZ PB wchodzą dr Julia Siderska oraz dr inż. Andrzej Daniluk.

Głównym wyzwaniem realizacji projektu CoDEMO 5.0 jest poprawa europejskiego potencjału innowacyjnego przez tworzenie krajowych sieci współpracy na rzecz rozwoju Organizacji 5.0 i budowanie ekosystemu wspierającego rozwój nowych proinnowacyjnych kompetencji decydentów ze szczególnym uwzględnieniem wyzwań cyfryzacji, ekologii i zrównoważonego rozwoju związanych z wdrażaniem założeń Przemysłu i Społeczeństwa 5.0. Do kluczowych zadań, które zostaną zrealizowane w ramach projektu CoDEMO 5.0 należy zaliczyć:

• budowa systemu kształtowania kompetencji wspierających rozwój Organizacji 5.0;
  • stworzenie sześciu krajowych sieci współpracy na rzecz rozwoju Organizacji 5.0 oraz otwartego repozytorium wiedzy i dobrych praktyk z tego zakresu;
  • opracowanie systemu certyfikacji oraz europejskiego certyfikatu umiejętności „Decision-Makers for 5.0 Organizations”.

Liderem projektu jest Ecole Nationale Supérieure des Mines de Saint Etienne (Francja). W skład konsorcjum realizującego projekt CoDEMO 5.0 wchodzą uczelnie wyższe:

• UPV – Universitat Politècnica de València
  • University of Bergamo
  • FH Bielefeld
  • University of Applied Sciences
  • The “Lucian Blaga” University of Sibiu

partnerzy biznesowi:

• Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju
  • OMiLAB gGmbH
  • AESIO
  • FEDACOVA
  • SVILUPPO
  • MARQUARDT

z Francji, Hiszpanii, Niemiec, Rumunii, Włoch oraz jako partnerzy stowarzyszeni:

• Uniwersytet Wiedeński
  • Jeotong University (Korea).