beFORE goes to Berlin

24-05-2018

W dniach 14-15 maja 2018 r. dr Anna Kononiuk oraz dr Alicja Gudanowska z Międzynarodowego Chińskiego i Środkowo-Wschodnioeuropejskiego Instytutu Logistyki i Nauki o Usługach uczestniczyły w czwartym spotkaniu partnerów projektu beFORE.

Pierwszy dzień spotkania został poświęcony identyfikacji potrzeb docelowych grup projektu (przedsiębiorców, studentów oraz nauczycieli akademickich) w zakresie futures literacy. Część warsztatowa seminarium została poprzedzona dwoma wykładami wprowadzającymi z zakresu antycypowania przyszłości (prof. Roberto Poli, University of Trento) oraz specyfiki kursów e-learningowych (Nina Ruttgens, Universitat Hamburg). Dr Anna Kononiuk oraz dr Alicja Gudanowska zaprezentowały prototyp kursu e-learningowego z zakresu słabych sygnałów i dzikich kart opracowany przez zespół WIZ PB.

W drugim dniu spotkania, dr Anna Kononiuk i dr Alicja Gudanowska wzięły udział w warsztatach coachingowych realizowanych zgodnie z metodyką design thinking. Celem tych warsztatów było wypracowanie innowacyjnych rozwiązań dydaktycznych w zakresie nauczania futures literacy.

W podsumowaniu spotkania, omówiono bieżące zadania projektowe oraz dyskutowano na temat kolejnych zadań przewidzianych do realizacji w projekcie.