Historia i rozwój

Wydział został utworzony w 2001 roku decyzją ówczesnego Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w wyniku przekształcenia istniejącego od 1993 roku Instytutu Zarządzania i Marketingu.

Obecnie Wydział Inżynierii Zarządzania jest jednym z dwóch największych – pod względem liczby studentów – wydziałów Politechniki Białostockiej. Studia na Wydziale ukończyło dotychczas ponad 17 tysięcy absolwentów.

Na Wydziale Inżynierii Zarządzania zatrudnionych jest 97 pracowników badawczo-dydaktycznych i dydaktycznych, którzy działalność naukowo-badawczą oraz dydaktyczną prowadzą w ramach czterech katedr: Katedry Zarządzania Produkcją, Międzynarodowej Katedry Logistyki i Inżynierii Usług, Katedry Marketingu i Turystyki oraz Katedry Zarządzania, Ekonomii i Finansów.

Wydział Inżynierii Zarządzania kształci studentów na sześciu kierunkach studiów:

• zarządzanie i inżynieria produkcji – studia I stopnia (inżynierskie) i II stopnia;
  • zarządzanie i inżynieria usług – studia I stopnia (inżynierskie);
  • logistyka – studia I stopnia (inżynierskie) i II stopnia;
  • zarządzanie – studia I stopnia (licencjackie) i II stopnia;
  • turystyka i rekreacja – studia I stopnia (licencjackie);
  • inżynieria meblarstwa – studia I stopnia (inżynierskie).

Obecnie na Wydziale Inżynierii Zarządzania studiuje ponad 1 300 studentów polskich oraz ponad 100 zagranicznych, m.in. z Indii, Białorusi, Turcji, Etiopii i Rosji.