Koło Naukowe INDUSTRY 4.0

Opiekun:

dr inż. Łukasz Dragun

l.dragun@pb.edu.pl

Koło Naukowe Industry 4.0 działa przy Katedrze Zarządzania Produkcją. Koło jest formą aktywności naukowej studentów Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Koło zrzesza studentów z różnych wydziałów, którzy chcą pogłębiać swoje zainteresowanie zarówno teoretyczne jak i te praktycznej związane z przemysłem 4.0.

Tematyka naukowo-badawcza, którą zajmuje się Koło obejmuje następujące zagadnienia:

• Internacjonalizacja przedsiębiorstw
  • Internet of Things (IoT)
  • Smart Factory
  • Rewolucja przemysłowa
  • Przemysł 4.0 w sektorze MŚP oraz w dużych przedsiębiorstwach
  • Big Data
  • Industrial Internet of Things (IIoT)

Członkowie Zarządu Koła “Industry 4.0”

1. Prezes – Paulina Olszyńska
  2. Zastępca – Adrian Białobrodzki
  3. Sekretarz – Martyna Wilczewska

Kontakt:

kn.industry4.0@gmail.com

Facebook: https://www.facebook.com/kn.industry4.0

Instagram: https://www.instagram.com/kolo_naukowe_industry4.0/

Działalność:

Współpraca z Winkowski&Zwierzyński Consulting Agency

Zespół reprezentujący Koło w składzie: Zuzanna Bosiacka, Ola Dzięgielewska oraz Natalia Majsiej podjął współpracę z Winkowski & Zwierzyński Consulting Agency. Wspólny projekt dotyczył mapowania strumienia wartości w tartaku znajdującym się w województwie podlaskim.

Top Young 100

Studentka Koła, Martyna Wilczewska, bierze udział w III edycji programu Top Young 100. Jest to inicjatywa skierowana do młodych talentów, mająca na celu nabycie praktycznych umiejętności przyszłej kadry menedżerskiej poprzez: realizację business cases partnerów biznesowych, uczestnictwo w szkoleniach realizowanych przez program, program mentoringowy. W ramach TY100 studentka brała udział w pracach nad raportem oraz webinarium dotyczącym Nowego Jedwabnego Szlaku, a także współorganizowała konkurs dla młodych adeptów logistyki w ramach programu Junior Top Young 100.

Konferencja Cloud Nine – hackaton

Zespół reprezentujący Koło w składzie: Martyna Wilczewska, Paulina Olszyńska, Paulina Niewińska (Formacja SKN Organizacji i Zarządzania), Adrian Białobrodzki, Karol Sapiołko (KNI4.0 i Argo Team) wziął udział w finale konkursu Amazon Game Hack podczas konferencji Cloud Nine organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów (PSML). Konkurs polegał na przedstawieniu innowacyjnego rozwiązania, dedykowanego przedsiębiorstwu Amazon. Reprezentant Koła, Adrian Białobrodzki, został podczas wydarzenia nagrodzony dwiema nagrodami indywidualnymi (za aktywny udział w wizycie studyjnej w Amazon Fulfillment Center oraz podczas finału konkursu).

Konferencja Cloud Nine – finał konkursu na Najlepszą Pracę Dyplomową Roku

Jeden z członków Koła, Adrian Białobrodzki, wziął udział w finale konkursu na Najlepszą Pracę Dyplomową Roku podczas konferencji Cloud Nine organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów (PSML). Temat zaprezentowanej pracy to “Wyzwania dla zarządzania w obliczu Przemysłu 4.0 na przykładzie przedsiębiorstw produkcyjnych w Białostockim Obszarze Funkcjonalnym”.

Warsaw Industry Week

Członkinie Koła: Gabriela Smiszczułka, Zuzanna Bosiacka, Ola Dzięgielewska, Natalia Majsiej, Gabriela Dąbrowska wzięły udział w Warsaw Industry Week 2019 – Międzynarodowych Targach Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych. Podczas wydarzenia mogły obejrzeć innowacyjne rozwiązania prezentowane przez wystawców, a także wziąć udział w konferencji ,,Czas zmian. Jak je oswoić i jak z nich korzystać?” prowadzonej przez Marcina Prokopa.

Letnia Szkoła Logistyki w Chinach

Członkowie Koła: Martyna Wilczewska, Adrian Białobrodzki, Sebastian Sekściński i Eryk Stefanowicz byli uczestnikami Szkoły Letniej Logistyki w Zhejiang University Ningbo lnstitute of Technology w Chinach. Studenci mieli możliwość uczestniczenia w wykładach oraz zajęciach praktycznych, dotyczących logistyki oraz kultury chińskiej. Odwiedzili m.in. Port Ningbo, jeden z największych portów morskich na świecie.

XVII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

Przedstawiciele Koła wzięli udział w organizacji dwóch warsztatów. Podczas warsztatów „SINUMERIK w praktyce” studenci mogli zapoznać się z platformą sprzętową firmy Siemens sterującą obrabiarką CNC – frezarką dydaktyczną SKOLAR X3. Natomiast warsztaty „Animujemy rzeczywistość – Autodesk Inventor w praktyce” pozwoliły na zapoznanie się z możliwościami prototypowania elementów trójwymiarowych.

Publikacje naukowe:

2020

1. Dragun Ł., Olszyńska P., Niewińska P., Wilczewska M., “The Uppsala model vs. the network approach in the process of internationalization”, Academy of Management – 4(1)/2020, s. 122-135.
  2. Bulak K., “Ocena możliwości implementacji Przemysłu 4.0 w polskich przedsiębiorstwach produkcyjnych”, Przegląd mechaniczny, nr.2, 2020, s. 36-39.
  3. Winkowski C., Olszyńska P., Niewińska P., “Świadomość społeczeństwa w zakresie mobilnych systemów operacyjnych na przykładzie Androida”, Akademia Zarządzania – 4(3)/2020, s. 207-225.
  4. Kuźmicz K. A., Wilczewska M., Gromek M., Białobrodzki A., “Czynniki kształtowania konkurencyjności portów morskich”, Akademia Zarządzania – 4(3)/2020, s. 48-71.
  5. Białobrodzki A., Nazarko Ł., Wilczewska M., “Egzogenne czynniki wpływające na rozwój Przemysłu 4.0 w przedsiębiorstwach produkcyjnych”, Akademia Zarządzania – 4(3)/2020, s. 8-29.

2019

1. Młodzianowska P., Olszyńska P., “Potrzeby młodych osób w świetle wybranych teorii motywowania”, Akademia Zarządzania – 3(1)/2019, s. 106-118.
  2. Bulak K., “Ocena możliwości implementacji Przemysłu 4.0 w polskich przedsiębiorstwach produkcyjnych”, Academy of Management – 3(3)/2019, s. 78-86.