Opiekun:
dr inż. Łukasz Dragun
Koło Naukowe Industry 4.0 działa przy Katedrze Zarządzania Produkcją. Koło jest formą aktywności naukowej studentów Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Koło zrzesza studentów z różnych wydziałów, którzy chcą pogłębiać swoje zainteresowanie zarówno teoretyczne jak i te praktycznej związane z przemysłem 4.0.
Tematyka naukowo-badawcza, którą zajmuje się Koło obejmuje następujące zagadnienia:
Członkowie Zarządu Koła „Industry 4.0”
Kontakt:
kn.industry4.0@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/kn.industry4.0
Instagram: https://www.instagram.com/kolo_naukowe_industry4.0/
Działalność:
Działalność:
Leanathon – II edycja 24h konkursu o tematyce Lean Management
Zespół w składzie Zuzanna Bosiacka (KNI4.0), Beata Kraśko, Agnieszka Pruszyńska (Logisquad), Angelika Remiszewska(Logisquad), zakwalifikował się do konkursu Leanathon. Konkurs odbył się w dniach w dniach 18-19 listopada w Krakowie w murach Akademii Górniczo-Hutniczej. Wydarzenie polegało na rozwiązaniu realnego problemu występującego w przedsiębiorstwie z wykorzystaniem metod Lean Management. Do konkursu zakwalifikowało się tylko 5 zespołów z całej Polski. Uczestnictwo w konkursie było szansą dla studentek do poszerzenia wiedzy, kompetencji oraz doświadczenia z zakresu tematyki Lean Management.
Top Young 100
Studentka Karolina Radzajewska zakwalifikowała się do IV edycji Top Young 100. W ramach projektu studentka zrealizowała dwa wyzwania:
Wyzwanie 1: Opracowanie modelu zakupowego dla materiałów drobnych dla PKP ENERGETYKA
Wyzwanie 2: Optymalizacja procesów wewnątrzmagazynowych poprzez wdrożenie triangulacji dla firmy FM LOGISTIC
Ponadto Karolina Radzajewska została objęta programem mentoringowym. Studentka podjęła również inne aktywności takie jak udział w szkoleniu zarządzania projektami, szkoleniu z profili osobowościowych PERSOLOG, trzyetapowym szkoleniu z Excel’a.
„Liczy się każdy”
Studentka Karolina Radzajewska zajęła 1 miejsce w konkursie „Liczy się każdy”. Konkurs organizowany był przez Urząd Statystyczny w Białymstoku.
2021 CHINA-EURO Academic Credit Exchange Scholarship
Studentka Martyna Wilczewska została stypendystką Tianjin University of Technology w ramach programu „2021 CHINA-EURO Academic Credit Exchange Scholarship”. Martyna zrealizowała trzy miesięczny kurs z business administration i zajęć z kultury i języka chińskiego. Stypendium otrzymane Martynę Wilczewska było jednym z sześciu stypendiów przewidzianych dla Politechniki Białostockiej.
Fabryka Dobrego Inżyniera
Studentki Koła tj. Zuzanna Bosiacka, Gabriela Dąbrowska, Katarzyna Dadura, Gabriela Smiszuczułka, Paulina Olszyńska zakwalifikowały się do Fabryki Dobrego Inżyniera III organizowanego w ramach projektu ZIREG – Zintegrowany Program Politechniki Białostockiej na rzecz Rozwoju Regionalnego. Udział w projekcie umożliwił studentkom zdobycie wiedzy praktycznej i teoretycznej z obszarów ich zainteresowań.
Współpraca z Winkowski&Zwierzyński Consulting Agency
Zespół reprezentujący Koło w składzie: Zuzanna Bosiacka, Ola Dzięgielewska oraz Natalia Majsiej podjął współpracę z Winkowski & Zwierzyński Consulting Agency. Wspólny projekt dotyczył mapowania strumienia wartości w tartaku znajdującym się w województwie podlaskim.
Top Young 100
Studentka Koła, Martyna Wilczewska, bierze udział w III edycji programu Top Young 100. Jest to inicjatywa skierowana do młodych talentów, mająca na celu nabycie praktycznych umiejętności przyszłej kadry menedżerskiej poprzez: realizację business cases partnerów biznesowych, uczestnictwo w szkoleniach realizowanych przez program, program mentoringowy. W ramach TY100 studentka brała udział w pracach nad raportem oraz webinarium dotyczącym Nowego Jedwabnego Szlaku, a także współorganizowała konkurs dla młodych adeptów logistyki w ramach programu Junior Top Young 100.
Konferencja Cloud Nine – hackaton
Zespół reprezentujący Koło w składzie: Martyna Wilczewska, Paulina Olszyńska, Paulina Niewińska (Formacja SKN Organizacji i Zarządzania), Adrian Białobrodzki, Karol Sapiołko (KNI4.0 i Argo Team) wziął udział w finale konkursu Amazon Game Hack podczas konferencji Cloud Nine organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów (PSML). Konkurs polegał na przedstawieniu innowacyjnego rozwiązania, dedykowanego przedsiębiorstwu Amazon. Reprezentant Koła, Adrian Białobrodzki, został podczas wydarzenia nagrodzony dwiema nagrodami indywidualnymi (za aktywny udział w wizycie studyjnej w Amazon Fulfillment Center oraz podczas finału konkursu).
Konferencja Cloud Nine – finał konkursu na Najlepszą Pracę Dyplomową Roku
Jeden z członków Koła, Adrian Białobrodzki, wziął udział w finale konkursu na Najlepszą Pracę Dyplomową Roku podczas konferencji Cloud Nine organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów (PSML). Temat zaprezentowanej pracy to “Wyzwania dla zarządzania w obliczu Przemysłu 4.0 na przykładzie przedsiębiorstw produkcyjnych w Białostockim Obszarze Funkcjonalnym”.
Warsaw Industry Week
Członkinie Koła: Gabriela Smiszczułka, Zuzanna Bosiacka, Ola Dzięgielewska, Natalia Majsiej, Gabriela Dąbrowska wzięły udział w Warsaw Industry Week 2019 – Międzynarodowych Targach Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych. Podczas wydarzenia mogły obejrzeć innowacyjne rozwiązania prezentowane przez wystawców, a także wziąć udział w konferencji ,,Czas zmian. Jak je oswoić i jak z nich korzystać?” prowadzonej przez Marcina Prokopa.
Letnia Szkoła Logistyki w Chinach
Członkowie Koła: Martyna Wilczewska, Adrian Białobrodzki, Sebastian Sekściński i Eryk Stefanowicz byli uczestnikami Szkoły Letniej Logistyki w Zhejiang University Ningbo lnstitute of Technology w Chinach. Studenci mieli możliwość uczestniczenia w wykładach oraz zajęciach praktycznych, dotyczących logistyki oraz kultury chińskiej. Odwiedzili m.in. Port Ningbo, jeden z największych portów morskich na świecie.
XVII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki
Przedstawiciele Koła wzięli udział w organizacji dwóch warsztatów. Podczas warsztatów „SINUMERIK w praktyce” studenci mogli zapoznać się z platformą sprzętową firmy Siemens sterującą obrabiarką CNC – frezarką dydaktyczną SKOLAR X3. Natomiast warsztaty „Animujemy rzeczywistość – Autodesk Inventor w praktyce” pozwoliły na zapoznanie się z możliwościami prototypowania elementów trójwymiarowych.
Publikacje naukowe
2021
2020
2019