Studenckie Koło Naukowe Analizy Danych w Biznesie ADaBiz

k.debkowska [at] pb.edu.pl

dr Julia Siderska
j.siderska [at] pb.edu.pl

Studenckie Koło Naukowe Analizy Danych w Biznesie (ADaBiz) skupia w swym kręgu studentów pragnących rozwinąć swoją pasję i umiejętności oraz poszerzyć wiedzę praktyczną i teoretyczną z zakresu działalności przedsiębiorstw, przede wszystkim sektora logistyki.

Studenckie Koło Naukowe Analizy Danych w Biznesie działa przy Międzynarodowym Chińskim i Środkowo-Wschodnioeuropejskim Instytucie Logistyki i Nauki o Usługach oraz Katedrze Informatyki Gospodarczej na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej. Naszym celem jest rozwiązywanie problemów przedsiębiorstw działających w sektorze TSL. Weryfikujemy swoją wiedzę zdobytą na studiach z realiami rynkowymi oraz promujemy ideę młodych praktyków

Kontakt:
skn.adabiz [at] gmail.com

www.facebook.com/StudenckieKolonaukoweADaBiz/

Skład Zarządu Koła:

1. Daniel Tochwin – prezes
  2. Beata Otoka – wiceprezes
  3. Danuta Choińska – sekretarz

Działalność

Koło ukierunkowuje swą działalność naukową na szeroko rozumianą analizę danych biznesowych, w szczególności odnoszącą się do działalności przedsiębiorstw sektora logistyki lub przedsiębiorstw posiadających działy logistyki. Zakres naukowy oraz badawczy Koła dotyczy w szczególności wykorzystania analizy danych w:

1. modelach biznesowych przedsiębiorstw
  2. mapowaniu procesów występujących w przedsiębiorstwie
  3. usprawnianiu systemów magazynowania w przedsiębiorstwie
  4. optymalizacji procesów transportowych w przedsiębiorstwie
  5. logistyce procesów dystrybucji w przedsiębiorstwie
  6. zarządzaniu zapasami materiałowymi w przedsiębiorstwie w oparciu o systemy ERP
  7. wdrażaniu systemów informatycznych w magazynach (WMS)
  8. wykorzystaniu nowoczesnych metod kompletacji

23-24 listopada 2017

Dziesięcioro członków Studenckiego Koła Naukowego Analizy Danych w Biznesie ADaBiz uczestniczyło w dniach 23-24 listopada 2017 roku w IV Sopockich Warsztatach Logistycznych zorganizowanych przez Naukowe Koło Logistyki, działające na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Tematem tegorocznej edycji była „Logistyka w teorii i praktyce”.

Głównym punktem konferencji było rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy referat, w którym nasi studenci zajęli wysokie miejsca:

• drugie miejsce zajął zespół w składzie: Danuta Choińska, Agnieszka Rećko, Paulina Tereszkiewicz (referat „Rozwiązanie ostatniego kilometra w łańcuchu dostaw”)
  • trzecie miejsce zajął zespół w składzie: Daniel Tochwin, Beata Otoka, Magdalena Bobowska (referat „Nowoczesny magazyn. Logistyka w teorii i praktyce”)
  • czwarte miejsce zajął zespół w składzie: Diana Dubaniewicz, Agnieszka Ostrowska, Weronika Pełszyńska (referat „Zarządzanie łańcuchem dostaw – konfrontacja teorii z praktyką”)

Podczas konferencji studenci uczestniczyli w wielu interesujących wydarzeniach, w tym w wizytach studyjnych w przedsiębiorstwie PKP SKM Trójmiasto Sp. z o. o. oraz Federal-Modul BIMET SA.

Sześcioro członków Studenckiego Koła Naukowego Analizy Danych w Biznesie ADaBiz uczestniczyło w dniach 4 – 6 maja 2017 roku w II Ogólnopolskiej Konferencji Uniwersytecka Liga Logistyków zorganizowanej przez Studenckie Koło Naukowe NKL Dialog, działające przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Głównym punktem konferencji był finał konkursu dotyczącego opracowania koncepcji długofalowego zarządzania logistycznego w Branży Automotive, w którym nasi studenci zajęli dwa pierwsze miejsca pokonując pozostałe drużyny finałowe.

Złoty Puchar i Złote Dyplomy Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach otrzymał zespół w składzie: Ewelina Maria Kikolska, Beata Otoka i Daniel Tochwin. Srebny Puchar i Srebrne Dyplomy otrzymały: Diana Dubaniewicz, Agnieszka Ostrowska i Weronika Pełszyńska. Wszyscy laureaci są studentami III roku logistyki.

Podczas konferencji nasi studenci uczestniczyli w wielu interesujących wydarzeniach, takich jak: warsztat Practical problem solving, zorganizowany przez firmę Lear Corporation,  warsztat Współczesne zarządzanie projektami, prowadzony przez Piotra Drosdzola, wizyty studyjne w fabryce FCA Poland oraz w przedsiębiorstwie Luca Logistics Solutions. Ponadto studenci zwiedzili Muzeum Tyskich Browarów Książęcych w Tychach.

8-9 maja 2018

W dniach 8-9 maja 2018 roku troje studentów Studenckiego Koła Naukowego Analizy Danych w Biznesie uczestniczyło w VI Studenckiej Konferencji Logistycznej StuKoL „Logistyka wyzwaniem przyszłości”, organizowanej przez Akademię Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Ewa Korolko, Szymon Bieluczyk i Łukasz Kowalczuk przedstawili referat pt. „Wpływ Nowego Jedwabnego Szlaku na systemy transportowe i gospodarkę Europy”. Nasi studenci za tę pracę otrzymali nagrodę za najlepszy referat.

Podczas konferencji studenci wysłuchali także prelekcji ekspertów ds. transportu, członków organizacji transportowych oraz przedsiębiorców. Drugiego dnia konferencji członkowie SKN ADaBiz uczestniczyli w wizycie studyjnej w Zakładzie Alstom Konstal S.A. w Chorzowie, który produkuje urządzenia kolejowe, w tym wagony metra dla Dubaju oraz pociągi dla kolei we Włoszech.

Gratulujemy!