Studenci SKNL „LogiSQUAD” w II etapie konkursu Faster Mind Challenge

04-01-2019

Sześcioro studentów reprezentujących Studenckie Koło Naukowe Logistyki SKNL „LogiSQUAD” zakwalifikowało się do kolejnego etapu międzynarodowego konkursu Faster Mind Challenge organizowanego przez przedsiębiorstwo FM Logistic. Do II etapu przeszło siedem grup z całej Polski z czego dwie grupy to studenci Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej! Opiekunami Koła są dr Marta Jarocka i dr Urszula Ryciuk.

Tematyka konkursu organizowanego przez FM Logistic dotyczy innowacyjnych rozwiązań dla branży logistycznej. Zadaniem konkursowiczów było wskazanie i opisanie działań mających na celu promocję ekologicznego podejścia w branży logistycznej. W II etapie, pod okiem indywidualnych mentorów – dyrektorów FM Logistic, zespoły będą pracowały nad doskonaleniem swoich pomysłów i ich właściwym uargumentowaniem.  Najlepszy zespół z Polski zostanie zaproszony do udziału w finale międzynarodowym, który odbędzie się w kwietniu w Paryżu.

Grupa w składzie Mirosław Gromek, Michał Grygo, Piotr Rogowski zaprezentowała koncepcję wprowadzenia systemów kers do pojazdów ciężarowych

Grupa w składzie Ewa Kotuk, Norbert Glinko, Paweł Kazberuk wyszła z inicjatywą zastosowania paneli fotowoltanicznych na środkach transportu przedsiębiorstwa

FM Logistic Polska to oddział międzynarodowego organizatora rozwiązań logistycznych. Przedsiębiorstwo posiada obecnie 12 platform logistycznych, 17 magazynów przeładunkowych. Firma zatrudnia obecnie w Polsce ponad 3 tysiące pracowników. Dysponuje łącznie ponad 750 tys. m2 powierzchni magazynowej oraz flotą ok. 2,5 tysiąca pojazdów. Roczny obrót firmy w 2017 roku wyniósł ponad 227 mln Euro.