Narzędzia e-mentoringu w monografii, która jest efektem międzynarodowego projektu edukacyjnego

01-02-2024

W latach 2021-2023 Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej był partnerem międzynarodowego projektu pn. „eMentEdu. E-mentoring: a new qualification for continuing educationand training”. Celem przedsięwzięcia było zjednoczenie międzynarodowego zespołu specjalistów wokół rozwinięcia nowej formy podnoszenia kwalifikacji zawodowych, wspierającej ideę kształcenia ustawicznego.

Kilkunastu akademików z Łotwy, Cypru, Bułgarii, Włoch i Polski skupiło się na opisaniu różnych ścieżek e-mentoringu, czyli form relacji między uczniem i mentorem w biznesie, realizowanych w środowisku online. Wspólnie stworzyli pakiet edukacyjny zawierający charakterystykę narzędzi mentoringu rówieśniczego, grupowego oraz odwrotnego.