Doktorantka naszego Wydziału laureatką konkursu „INTERSTUDENT 2020”

10-02-2020

Doktorantka naszego Wydziału Yauheniya Barkun została laureatką nagrody specjalnej za aktywność i zaangażowanie społeczne prestiżowego konkursu „INTERSTUDENT 2020”.

Dziesiąta edycja konkursu „INTERSTUDENT 2020” była organizowana w ramach programu „Study in Poland”, prowadzonego wspólnie pod Honorowym Patronatem prof. dr. hab. inż. Jana Szmidta, przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Konkurs jest skierowany do studentów zagranicznych studiujących w polskich uczelniach na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Warunkiem udziału w konkursie jest aktywność w lokalnym środowisku studenckim – kulturalna, społeczna, sportowa oraz dobre wyniki w nauce i udział w ciekawych projektach badawczych. W tym roku na konkurs wpłynęło 70 zgłoszeń z 30 uczelni. Gala wręczenia nagród odbyła się w ramach konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2020” na Politechnice Łódzkiej, organizowanej pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Obok laureatki w Konferencji i Gali uczestniczyli również: JM Rektor Politechniki Białostockiej prof. dr hab. inż. Lech Dzienis, Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, Prodziekan ds. Studenckich i Dydaktyki Wydziału Inżynierii Zarządzania dr Ewa Rollnik-Sadowska oraz  dr hab. Ewa Glińska, prof. PB – opiekun naukowy nagrodzonej doktorantki.

Yauheniya Barkun jest studentką Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Jej obecne studia stanowią kontynuację studiów magisterskich na specjalności Management of Innovation and Business Development, które ukończyła na tym samym Wydziale w 2018, uzyskując dyplom z wyróżnieniem. Oprócz wysokich wyników osiąganych na studiach, doktorantka wykazuje się również znaczną aktywnością związaną z realizacją badań naukowych, a także bierze aktywny udział w organizacji międzynarodowych przedsięwzięć na Politechnice Białostockiej, między innym „International Training Week”. Była członkiem komitetów organizacyjnych dwóch konferencji: International Student Conference „Industry 4.0: Human vs. Technology” 2019 oraz International Scientific Conference on Collaborative Innovative Development, organizowanych na Wydziale Inżynierii Zarządzania. Laureatka przygotowuje pracę doktorską dotyczącą marketingu regionalnego w kontekście pozyskiwania wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Opiekunem naukowym rozprawy jest dr hab. Ewa Glińska, prof. PB, a wsparcia merytorycznego z zakresu funkcjonowania rynku pracy udziela dr Ewa Rollnik-Sadowska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej informacji o konkursie: