Podlaski Oddział Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją

Polskie Towarzystwo Zarządzania Produkcją funkcjonuje od 1999 roku. Jego głównym celem jest rozwijanie i propagowanie inicjatyw postaw i działań sprzyjających podnoszeniu jakości zarządzania oraz wspieranie organizacyjne i rzeczowe osób fizycznych i jednostek organizacyjnych, które podejmują takie działania. Stowarzyszenie realizuje swoje cele główne poprzez: popularyzację metod i technik stosowanych w zakresie działalności związanej z zarządzaniem, współpracę i wzajemną pomoc członków Stowarzyszenia, współpracę z osobami i instytucjami w zakresie zbierania informacji i wymiany doświadczeń w dziedzinie zarządzania oraz doradztwo i pomoc organizacyjno-ekonomiczną, jak też organizowanie konferencji naukowych, seminariów czy szkolenie członków i innych podmiotów zainteresowanych działalnością Stowarzyszenia.

Podlaski Oddział PTZP działa od 2004 roku. Został powołany z inicjatywy Katedry Informatyki Gospodarczej i Logistyki Wydziału Zarządzania Politechniki Białostockiej. Jego pierwszym Przewodniczącym był prof. dr hab. inż. Joanicjusz Nazarko, który pełnił tę funkcję do 2015 roku. Obecnie Przewodniczącą Podlaskiego Oddziału PTZP jest dr hab. inż. Katarzyna Halicka, prof. PB.

Oficjalna strona PTZP: http://www.ptzp.org.pl

Struktura i władze Podlaskiego Oddziału PTZP (kadencja 2018-2021)

Zarząd Podlaskiego Oddziału PTZP, w składzie:

1. Przewodnicząca – dr hab. inż. Katarzyna Halicka, prof. PB
  2. Zastępca przewodniczącego – dr inż. Anna Małgorzata Olszewska
  3. Sekretarz – dr inż. Olga Orynycz.

Komisja Rewizyjna Podlaskiego Oddziału PTZP, w składzie:

1. Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej – dr Alicja Ewa Gudanowska,
  2. dr inż. Łukasz Dragun,
  3. mgr Mateusz Kikolski.

Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Prace Dyplomowe

PTZP organizuje, za pośrednictwem oddziałów regionalnych, w tym poprzez Podlaski Oddział, corocznie Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Prace Dyplomowe. W konkursie tym mogą  wziąć udział  prace dyplomowe (magisterskie lub inżynierskie) absolwentów  polskich wyższych uczelni kierunków zarządzanie i inżynieria produkcji oraz zarządzanie, którzy złożyli i obronili swoje prace w ciągu danego roku akademickiego.

Zgłoszenie pracy  na konkurs obejmuje:

1. pracę dyplomową w formie: papierowej i elektronicznej,
  2. syntetyczne dane o autorze Załącznik_1 (40 KB),
  3. pismo promotora  rekomendujące daną pracę dyplomową,
  4. zaświadczenie uczelni, że zgłoszona na konkurs praca dyplomowa została obroniona w danym roku akademickim.

Wyniki konkursu na najlepszą pracę dyplomową w 2018 roku przeprowadzonego w Podlaskim Oddziale Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją:

I miejsce:

Studentka Justyna Aniśko – praca pt. Propozycje usprawnień techniczno-organizacyjnych procesu transportu detali w produkcji konstrukcji stalowych w przedsiębiorstwie PROMOSTAL przy wykorzystaniu systemu Tecnomatix – promotor prof. zw. dr hab. inż. Joanicjusz Nazarko

Wyróżnienia:

• Studentka Edyta Dzieszuta – praca pt. Mapowanie strumienia wartości procesu produkcyjnego wyrobu z grupy cewek ołówkowych w przedsiębiorstwie SMP Poland sp. z o.o. – promotor dr hab. inż. Agata Lulewicz-Sas
  • Studentka Magdalena Klimczuk – praca pt. Projekt wdrożenia wybranych metod i narzędzi zarządzania jakością w  procesie produkcji pieczywa na przykładzie przedsiębiorstwa produkcyjno-handlowego „Cymes” – promotor dr inż. Anna Olszewska

Recenzentem w przeprowadzonym konkursie był dr hab. inż. Jerzy Jaroszewicz, prof. PB.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy

Podlaski Oddział PTZP