Prorektorzy i dziekani wydziałów Politechniki Białostockiej w kadencji 2024-2028

05-07-2024
Dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej powołała prorektorów i dziekanów wydziałów Politechniki Białostockiej w kadencji 2024-2028.

Prof. Marta Kosior-Kazberuk, Rektor Politechniki Białostockiej, 4 lipca 2024 roku podczas spotkania w sali konferencyjnej rektoratu powołała prorektorów w kadencji 2024-2028. Ich sylwetki przedstawiła wcześniej i zwróciła się o zaopiniowanie do Rady Uczelni.

– Liczę na dobrą i intensywną współpracę w realizacji Strategii Rozwoju Politechniki Białostockiej dla dobra naszej Uczelni, która rozwija się bardzo dobrze – mówi dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej.  – Wspólnie zadbamy o pracowników Uczelni, studentów i doktorantów, tak żeby każdy tutaj czuł się dobrze, ale też czuł się na swoim miejscu i miał pełne pole do rozwoju.

Prorektorzy Politechniki Białostockiej w kadencji 2024-2028

• dr hab. inż. Mirosław Świercz, prof. PB – Prorektor ds. Rozwoju
  • prof. dr hab. inż. Marek Krętowski – Prorektor ds. Nauki
  • dr hab. inż. Katarzyna Halicka, prof. PB – Prorektor ds. Kształcenia
  • dr hab. inż. Dorota Krawczyk, prof. PB – Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej
  • dr hab. inż. Jacek Żmojda, prof. PB – Prorektor ds. Studenckich

– Zamierzam przede wszystkim odświeżyć ofertę kształcenia w naszej uczelni – deklaruje  dr hab. inż. Katarzyna Halicka, prof. PB – Prorektor ds. Kształcenia. – Chciałabym również trochę odczarować tę jakość kształcenia, żeby nie kojarzyła się nauczycielom akademickim tylko i wyłącznie z wypełnianiem tabelek, ale żeby wszyscy wiedzieli, że to dla nas ważne. Najważniejsze to pracować wspólnie z ludźmi i z wszystkimi zespołami w Uczelni budować nowoczesne kształcenie.

Dziekani wydziałów Politechniki Białostockiej w kadencji 2024-2028

• dr hab. inż. arch. Tatiana Misijuk, prof. PB– Dziekan Wydziału Architektury
  • prof. dr hab. inż. Michał Bołtryk – Dziekan Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku
  • dr hab. inż. Bogusław Butryło, prof. PB – Dziekan Wydziału Elektrycznego
  • dr hab. Dorota Mozyrska, prof. PB – Dziekan Wydziału Informatyki
  • prof. dr hab. inż. Joanna Ejdys – Dziekan Wydziału Inżynierii Zarządzania
  • prof. dr hab. inż. Michał Kuciej – Dziekan Wydziału Mechanicznego

– Będę skupiała się na rozwoju moich najbliższych współpracowników, ale też priorytetem będą projekty badawcze, w tym międzynarodowe i rozwój infrastruktury Wydziału – deklaruje prof. dr hab. inż. Joanna Ejdys – Dziekan Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. – Będziemy dostosowywać ofertę kształcenia do potrzeb studentów i starać się sprostać ich oczekiwaniom, co potem oczywiście będzie miało wpływ na ich pozycję na rynku pracy.

Więcej informacji na stronie internetowej