PB sercem z USK

30-03-2020

Politechnika Białostocka, w odpowiedzi na apel dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, organizuje zbiórkę środków finansowych na zakup sprzętu medycznego dla personelu i pacjentów placówki w czasie walki z epidemią COVID-19.

Nierówna walka z koronawirusem

Apel dyrektora białostockiego USK ukazał się 24 marca 2020 r. w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej placówki .

Czytamy w nim: Nadal chcemy służyć naszym Pacjentom, jednak na taką skalę problemów nie byliśmy przygotowani. Potrzebujemy pilnie niezbędnych materiałów i sprzętu do zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów oraz lekarzy i pozostałego personelu medycznego. Na rynku brakuje podstawowych środków ochrony osobistej i dezynfekcji.

Dyrektor prosi o „wszelką pomoc materialną” oraz inicjatywy, które mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa epidemiologicznego personelu i pacjentów tego szpitala. Przypomina, że decyzją Wojewody Podlaskiego Uniwersytecki Szpital Kliniczny znajduje się w stanie podwyższonej gotowości w związku z zagrożeniem epidemiologicznym.

W placówce brakuje jednak podstawowych środków ochrony osobistej: kombinezonów, maseczek, rękawiczek, gogli, przyłbic, a także tzw. wymazówek, płynów dezynfekujących, ozonatorów.

na zielonym tle symbol stetoskopu układający się w kształt serca i napis PB sercem z USKDziałamy lokalnie!

Krajowe strumienie finansowe i środki ochrony kierowane są często głównie do dużych miast i szpitali. „PB sercem z USK” to spontaniczna inicjatywa lokalna. Jej celem jest wspieranie białostockiego szpitala. Bo kto pomoże Podlasianom, jak nie my sami?

Akcja prowadzona jest na portalu zrzutka.pl . Akcję współorganizują: Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej (SKN „LogiSquad” oraz SKN Analizy Danych w Biznesie), Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Białostockiej, oraz jednostki uczelniane: Dział Promocji i Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej PB.

„Bądźmy razem”

Prosimy całą społeczność akademicką Politechniki Białostockiej: studentów, pracowników, absolwentów, instytucje i przedsiębiorstwa współpracujące oraz wszystkich sympatyków naszej uczelni o włączenie się do zbiórki i wsparcie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Dobre zakończenia nie piszą się same!