Wydział Inżynierii Zarządzania

Rekrutacja na studia I stopnia – zarejestruj się do 14 lipca 2024 r.

09-07-2024
Trwa rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia. Pod hasłem „Studiuj dla siebie” każdy młody człowiek, który myśli o atrakcyjnej pracy, znajdzie dopasowany do swoich zainteresowań i talentów kierunek studiów. Na kandydatów na Wydziale Inżynierii Zarządzania czekają miejsca na 6 kierunkach studiów!

Pierwszy krok – wzięcie udziału w rekrutacji.

Znajdź swój kierunek:https://kandydacipb.edu.pl/

Sprawdź harmonogram rekrutacji HARMONOGRAM REKRUTACJI

Na stronie kandydaci.pb.edu.pl od razu można przejść do zapisów online APLIKUJ

Oblicz swoją liczbę punktów rekrutacyjnych WZÓR REKRUTACYJNY

Korzyści, jakie przynosi studiowanie dla siebie:

 • Praca w czołowych firmach w regionie, Polsce lub za granicą
 • Zdobycie profesji poszukiwanej na rynku pracy
 • Uzyskanie tytułu inżyniera już po 3,5 latach nauki
 • Nauka nowych technologii i aktualna wiedza – program studiów współtworzą pracodawcy
 • Zdobycie praktycznych umiejętności w firmach (praktyki i staże zawodowe)
 • Tytuł inżyniera uznawany w Europie! Europejski znak jakości EUR-ACE®
 • Realizacja swoich pasji w jednym z kilkunastu studenckich kół naukowych
 • Kompleks boisk na świeżym powietrzu i hala sportowa w centrum kampusu PB
 • Nauka od najlepszych – naukowcy z Politechniki Białostockiej należą do najlepszych na świecie wg The World’s Top 2%
 • Czerpanie wiedzy w Uczelni
 • Łączenie korzyści. Można otrzymać podwójny dyplom.
 • Mieszkanie w sercu Podlasia!

Jak zapisać się na studia – ważne daty

– Nasza rekrutacja przebiega za pośrednictwem systemów teleinformatycznych – Internetowej Rekrutacji Kandydatów – podkreśla Artur Kozłowski, kierownik Działu Dydaktyki i Rekrutacji Politechniki Białostockiej. – Warto wejść na stronę rekrutacyjną Politechniki Białostockiej czyli kandydacipb.edu.pl i wówczas będzie można zaznajomić się z naszą ofertą korzystając z opcji wyszukiwarki kierunków studiów. Dalsze działanie będzie polegało na wejściu do naszego systemu Internetowej Rekrutacji Kandydatów. Tam trzeba utworzyć swój profil i podać informacje, jaką szkołę się ukończyło, wpisać swoje dane osobowe, podać planowane wyniki matur, bo jeszcze ich nie ma oraz wybrać kierunek studiów, na który by się chciało aplikować. Do 5 lipca 2024 r. można się zarejestrować na kierunki w Politechnice Białostockiej, na które przewidziany jest egzamin wstępny. To architektura, architektura wnętrz oraz grafika. Na pozostałe kierunki studiów można zakładać konta i się rejestrować w naszym systemie do 14 lipca 2024 r. włącznie. Do tego czasu trzeba uzupełnić wszystkie swoje dane osobowe i wnieść opłatę rekrutacyjną, która wynosi 85 zł w przypadku gdy nie ma egzaminu wstępnego i 150 zł na kierunki na Wydziale Architektury. Żeby być branym pod uwagę w rekrutacji na różne kierunki studiów trzeba będzie wnieść wielokrotność opłaty rekrutacyjnej. Wybierając kilka kierunków studiów kandydaci mogą ustalić priorytety, czyli pokazać które kierunki są dla nich najważniejsze.

16 lipca 2024 r.  ogłosimy kandydatów, których chcemy zaprosić do studiowania. Wówczas dopiero kandydaci będą musieli zebrać komplet dokumentów i przynieść go do właściwej wydziałowej komisji rekrutacyjnej.  Ten komplet dokumentów będą stanowiły w większości dokumenty pobrane z systemu Internetowej Rekrutacji Kandydatów i będzie to ankieta osobowa, podanie o elektroniczną legitymację studencką, świadectwo dojrzałości, oświadczenie kandydata o posiadanie numeru Politechniki Białostockiej,  który będą drukowali z systemu IRK i te wszystkie dokumenty trzeba będzie złożyć w koszulce i przynieść. Składając taki komplet dokumentów kandydaci będą potwierdzali, że chcą u nas studiować i automatycznie będą przyjmowani na studia. Potwierdzenie chęci studiowania będzie można dokonywać do 23 lipca 2024 roku.

25 lipca 2024 r.  ogłosimy listę zakwalifikowanych do przyjęcia spośród tych osób, których wcześniej nie zaprosiliśmy do studiowania, ponieważ spośród tych których zaprosimy niektórzy mogą zrezygnować, nie wszyscy mogą przynieść dokumenty – tak więc mogą zrobić się wolne miejsca.  Jeżeli 25 lipca takiego zaproszenia nie będzie, wówczas kandydat który jednak chce studiować na swoim wymarzonym kierunku będzie mógł złożyć podanie o przyjęcie w ramach wolnych miejsc. I to jest kolejna możliwość dostania się na swój wymarzony kierunek studiów. Takie podanie będzie można składać do 29 lipca.

31 lipca 2024 r. Politechnika Białostocka oficjalnie ogłosi listę przyjętych na studia kończąc tym samym proces rekrutacji.

Sprawdź: Rekrutacja krok po kroku

Liczba miejsc na studia w języku polskim w roku akademickim 2024/2025

Studia I stopnia – Wydział Inżynierii Zarządzania

 • Logistyka – 150
 • Turystyka i rekreacja – 45
 • Zarządzanie – 120
 • Zarządzanie finansami i rachunkowość – 50
 • Zarządzanie i inżynieria produkcji – 60
 • Zarządzanie i inżynieria usług – 30

Ogarnij przyszłość zawodowo z Politechniką Białostocką 

Inżynier to pewna praca na całym świecie. Jednak to Ty wybierasz bo studiujesz dla siebie. A w Politechnice Białostockiej jest w czym wybierać. A najbardziej poszukiwani specjaliści kończąc studia otrzymują certyfikat EUR-ACE, czyli paszport europejskiego inżyniera.

Jeśli wolisz pracować tam gdzie studiujesz, nie mogłeś trafić lepiej. Najwięksi pracodawcy – firmy lokalne i o zasięgu globalnym zapraszają naszych studentów na staże, praktyki, a potem do pracy, często jeszcze podczas studiów. W Politechnice Białostockiej tworzą rady przedsiębiorców przy wydziałach, a to oznacza, że kształtują programy studiów tak, by nasi absolwenci trafiali do nich. Mało tego – wielu z nich prowadzi w naszej uczelni zajęcia, a jak wiadomo, nauka od praktyka czyni prawdziwego, nie papierowego mistrza. Ale mistrz z dyplomem inżyniera to już jest przepustka w świat kariery i dobrze płatnej pracy.

Lokalizacja

Z domów studenta w 10 minut autobusem albo nieco dłużej ścieżką rowerową dojedziecie na kampus Wydziału Inżynierii Zarządzania. Tam w aulach, bądź kameralnych budynkach kształcą się setki przyszłych menadżerów. 

Studiować i pracować? 

Zapytacie, czy na studiach dziennych można studiować i pracować? Nasi wykładowcy w konsultacjach ze studentami tak starają układać rozkłady zajęć, by obowiązkowe ćwiczenia i laboratoria zajmowały całodzienne bloki, w takich porach, by każdy chętny mógł pracować w trakcie studiów.

Dobry klimat 

Nasza uczelnia jest w piątce najlepszych w Polsce pod względem dbania o klimat w praktyce. Kiedy nas odwiedzicie, przekonacie się, że realizowane przez nas hasło „Moja Zielona PB” to wciąż nowe drzewa i krzewy, a łąka jaka oddziela akademiki od budynków wydziałów to świetne miejsce do integracji. I uwaga! Kolejny rok z rzędu właśnie na niej nasi studenci organizują Juwenalia Białystok nagrodzone godłem Podlaska Marka! Wy też będziecie mogli dołączyć do sztabu i współtworzyć legendarne wydarzenie albo po prostu bawić się z innymi.

Zapytacie jakie studia wybrać dla siebie? Każde zapewnią cenny dyplom – wsłuchajcie się w siebie i kliknijcie w naszą wyszukiwarkę kierunków. Tam znajdziecie bardziej szczegółowe opisy, a także wzór rekrutacyjny, który w przypadku absolwentów techników, uwzględnia też wynik egzaminu zawodowego. I pamiętajcie – u nas w uczelni zawsze można uzupełnić wiedzę. Mamy wyrównawcze zajęcia z matematyki. Politechnika Białostocka udziela też wsparcia psychologicznego studentom.

Ogarniać rzeczywistość zawodowo? Zapanować nad czasem i przestrzenią? Studiować dla siebie i perspektyw zajmującej pracy z dużą dawką adrenaliny? Takie przeżycia zapewnia praca w dużej firmie logistycznej, czy olbrzymiej fabryce. A kto woli stabilny rozwój – może studiować d siebie zarządzanie finansami i rachunkowość. Przyda się w domu, a takich inżynierów potrzebuje każda poważna firma. Księgowy to za mało.

Wydział Inżynierii Zarządzania proponuje:

Kierunek logistyka to także nauka obsługi narzędzi i programów informatycznych mających praktyczne zastosowanie w logistyce do modelowania, symulacji i optymalizacji procesów logistycznych.

Kierunek turystyka i rekreacja to realizacja hasła spełniaj pasję, a nie przepracujesz ani dnia;

Kierunek zarządzanie daje dyplom inżyniera oraz wiedzę z nowoczesnego zarządzania, marketingu, także internetowego,  i ekonomii wraz z umiejętnością analizy;

Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji łączy wszechstronne przygotowanie menadżerskie połączone z wiedzą i umiejętnościami inżynierskimi dotyczącymi produkcji przemysłowej;

Kierunek zarządzanie i inżynieria usług prowadzony jest  w innowacyjnej formule opartej na nowoczesnej koncepcji zarządzania projektem;

Kierunek zarządzanie finansami i rachunkowość to nasz nowy hit z akredytacją ACCA i CIMA. Działy finansowe przedsiębiorstw, firmy doradztwa podatkowego, biura rachunkowe, administracja publiczna różnych szczebli, banki, fundusze inwestycyjne, domy maklerskie, firmy leasingowe, zakłady ubezpieczeń na Was czekają. 

Harmonogram rekrutacji na studia stacjonarne rozpoczynające się od semestru zimowego roku akademickiego 2024/2025.

Rejestracja i zapisy

03.06.2024, godz. 8:00 – 05.07.2024, godz. 23:59 Rejestracja i zapisy na kierunki: architektura (I stopnia), architektura wnętrz (I stopnia), grafika

03.06.2024, godz. 8:00 – 14.07.2024, godz. 23:59 Rejestracja i zapisy na pozostałe kierunki

03.06.2024, godz. 8:00 – 14.07.2024, godz. 23:59 Możliwość edycji danych w systemie IRK

Terminy wnoszenia opłaty rekrutacyjnej

03.06.2024, godz. 8:00 – 05.07.2024, godz. 23:59 Kandydaci na kierunki: architektura (I stopnia), architektura wnętrz (I stopnia), grafika

03.06.2024, godz. 8:00 – 14.07.2024, godz. 23:59 Kandydaci na pozostałe kierunki

Egzaminy wstępne

10.07.2024 Kierunek architektura (I stopnia)

11.07.2024 Kierunek architektura wnętrz (I stopnia)

12.07.2024 Kierunek grafika

Kwalifikacja na studia

16.07.2024 – Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia

17-19.07.2024 godz. 8:00 – 15:00, 20.07.2024 godz. 8:00 – 13:00, 22-23.07.2024 godz. 8:00 – 15:00 – Składanie kompletu dokumentów w celu potwierdzenia chęci studiowania

25.07.2024 – Uzupełnienie list kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia z list rezerwowych

26–27.07.2024, godz. 8:00 – 15:00, 29.07.2024, godz. 8:00-15:00 – Składanie kompletu dokumentów w celu potwierdzenia chęci studiowania – dotyczy kandydatów zakwalifikowanych w dniu 25.07.2024

26–27.07.2024, godz. 8:00 – 15:00, 29.07.2024, godz. 8:00-15:00 – Składanie podań o przyjęcie w ramach wolnych miejsc

31.07.2024 – Ogłoszenie list kandydatów przyjętych na studia

 

Więcej informacji:


× W ramach naszego serwisu www stosujemy pliki cookies zapisywane na urządzeniu użytkownika w celu dostosowania zachowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkownika oraz w celach statystycznych.
Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności
Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję Politykę prywatności i wykorzystania plików cookies w serwisie.