SKN OBIEŻYŚWIAT i KN Marketing 5.0 kończą projekt realizowany wspólnie z Akademią Supraską

22-04-2024

W czwartek, 18 kwietnia 2024, na Wydziale Inżynierii Zarządzania odbyło się spotkanie podsumowujące czteromiesięczny projekt realizowany przez studentów z naszego Wydziału. Akademię Supraską reprezentowali ksiądz kanclerz Jarosław Jóźwik, prof. Aleksander Naumow oraz Jakub Oniszczuk. Wydział Inżynierii Zarządzania był reprezentowany przez dr hab. inż. Katarzynę Halicką, prof. PB, Dziekan Wydziału, dr hab. Ewę Glińską, prof. PB, kierownik Katedry Marketingu i Turystyki oraz studentów KN Marketing 5.0 wraz z opiekunką dr Eweliną Tomaszewską i studentów SKN OBIEŻYŚWIAT wraz z opiekunem dr inż. Romualdem Ziółkowskim.

W ramach projektu dokonano modernizacji oprogramowania do katalogowania zbiorów bibliotecznych Akademii Supraskiej oraz przeprowadzono digitalizację prawie 3200 woluminów. Przebieg prac oraz działanie przygotowanej bazy bibliograficznej (dodawanie nowych rekordów, wyszukiwanie książek w katalogu według różnych kryteriów i inne funkcjonalności) przedstawił Łukasz Baniel z KN Marketing 5.0.

W trakcie spotkania omówiono także zagadnienia dotyczące komercjalizowania oferty turystycznej Domu Pielgrzyma, w tym możliwości wykorzystania zbiorów bibliotecznych do rozszerzenia oferty turystycznej Akademii Supraskiej. Współpraca studentów z SKN OBIEŻYŚWIAT oraz KN Marketing 5.0 wiązała się również z przygotowaniem tematycznych ofertówek na jednodniowe pobyty w Supraślu. Prezentację efektów pracy oraz ich znaczenia w rozwijaniu oferty turystycznej zaprezentowała Kamila Głowacka z SKN OBIEŻYŚWIAT.

Spotkaniu towarzyszyła dyskusja dotycząca rozszerzania oferty turystycznej w oparciu o skatalogowany księgozbiór, w której nie pominięto tematów związanych z atrakcyjnością turystyczną Supraśla. Ukończony projekt nie oznacza zakończenia współpracy pomiędzy Akademią Supraską i Wydziałem Inżynierii Zarządzania. Dobrze układająca się współpraca podczas całego projektu oraz zrealizowane cele wzmocniły relacje pomiędzy naszymi jednostkami, a jednocześnie wskazały nowe kierunki jej rozwoju.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt i zachęcamy do odwiedzania Akademii Supraskiej i zapoznania się z efektami pracy.