Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy – rekrutacja do 29 lutego!

16-02-2024

Serdecznie zapraszamy młodych pasjonatów ekonomii na zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego (EUD) prowadzone na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Właśnie rozpoczęła się rekrutacja. Tak jak w przypadku poprzednich edycji do podjęcia studiów zaproszeni są uczniowie 5. i 6. klas szkół podstawowych z Białegostoku i okolic. EUD to sześć bezpłatnych spotkań w semestrze o tematyce ekonomicznej, dostosowanej do potrzeb dzieci w wieku 10-12 lat. Zajęcia odbywają się w soboty, od 9:40 do 11:10. Opiekunowie młodzieży zainteresowanej udziałem w zajęciach proszeni są o wypełnienie na stronie internetowej EUD formularza zgłoszeniowegohttps://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/aktualnosci

Rekrutacja potrwa do 29 lutego 2024 r.

Warto przypomnieć, że Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy (EUD) zainaugurował swoją działalność w 2008 roku w Warszawie, a od września 2009 roku funkcjonuje jako projekt ogólnopolski. Edukacja ekonomiczna dzieci jest szczególnie ważna w dzisiejszych czasach. Współcześnie dzieci coraz szybciej stają się aktywnymi podmiotami świata ekonomii. Coraz baczniej obserwują rynek, otrzymują kieszonkowe i partycypują w procesie wyboru produktów. Ważnym jest, aby budować u dzieci racjonalne postawy związane nie tylko z nabywaniem dóbr, ale także inicjować i kształtować ich przyszłe postawy przedsiębiorcze.

Inicjatywa EUD prowadzona jest przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych we współpracy z lokalnymi partnerami – najlepszymi polskimi wyższymi uczelniami. W tym gronie jest Politechnika Białostocka. Projekt Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego działa w systemie semestralnym, gdzie każdy semestr nauki obejmuje sześć spotkań, trwających po dwie godziny lekcyjne. Zajęcia dla uczniów – składające się z wykładów i części warsztatowej – prowadzone są przez nauczycieli akademickich oraz ekspertów. Każdy student obecny na minimum 4 z 6 wykładów w danym semestrze, otrzymuje dyplom ukończenia nauki. Osoby uczestniczące we wszystkich zajęciach mogą liczyć na certyfikat z wyróżnieniem.

Tak jak w poprzedniej edycji, w ramach EUD zostały także przewidziane wykłady dla rodziców, które planowane są równolegle z zajęciami dla dzieci. Służą one jako wsparcie i umożliwiają pozyskanie nowej użytecznej wiedzy niezbędnej do odpowiedzialnego wkraczania w świat ekonomii wspólnie z dzieckiem.

Rekrutacja na spotkania w ramach bieżącej, letniej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Białymstoku trwa. Na stronie internetowej projektu  dostępny jest formularz zgłoszeniowy.

Link do formularza zgłoszeniowego: https://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/aktualnosci

Zapraszamy uczniów do nauki ekonomii razem z nami!

Harmonogram zajęć EUD w semestrze letnim 2023/2024

WYKAZ TEMATÓW DLA DZIECI (STUDENTÓW EUD)

Sobota, 9:40-11:10, aula 18KB (hala Berlin)

1. 16 marca 2024