Rozwijamy kompetencje i umiejętności

02-06-2023
Wycieczka dydaktyczna w Arboretum w Kopnej Górze 2023
Dnia 25 maja 2023 została zrealizowana wycieczka dydaktyczna w Arboretum w Kopnej Górze pod nazwą “Przyroda Odkrywa Historię”, którą zorganizowała grupa studentów II roku z Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej, kierunku Turystyka i Rekreacja pod opieką dr inż. Romualda Ziółkowskiego.

W wydarzeniu wzięły udział klasa I Tk Technik Transportu Kolejowego oraz IV Tp Technik Programista z Zespołu Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Mogiły Powstańców Listopadowych, której historię przedstawił przewodnik Pan Krzysztof Łaziuk.

Grupa miała możliwość obejrzenia dwóch filmów w muzeum Puszczy Knyszyńskiej na temat koncepcji powstania mogiły oraz historii Puszczy Knyszyńskiej.

Została przedstawiona również wystawa znalezionych przedmiotów na terenie Puszczy Knyszyńskiej z czasów Powstania Listopadowego. Po wyczerpującej lekcji historii wybraliśmy się na spacer po Arboretum, gdzie przewodnik Pani Iwona Zinkiewicz opowiedziała o gatunkach drzew i roślin, które znajdują się w ogrodzie dendrologicznym. Zwieńczeniem wydarzenia było ognisko na łonie natury.

Organizatorzy:
Sebastian Bogusz, Ewelina Ignatowicz, Szymon Król, Dawid Wiszowaty, Wiktor Wojlanis.