Inauguracja 12. edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego

16-03-2023
Formy oszczędzania, metody płatności, projektowanie kampanii reklamowej, skuteczne zarządzanie projektami – to tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszane na Ekonomicznym Uniwersytecie Dziecięcym na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechnice Białostockiej. W sobotę (11.03.2023) odbyła się uroczysta inauguracja 12. edycji projektu, w której udział bierze blisko 110 studentów w wieku 12 i 13 lat.

Tak jak w poprzedniej edycji, w ramach EUD zostały także przewidziane wykłady dla rodziców, które odbywają się równolegle z zajęciami dla dzieci.

– Nasi studenci poznają tajniki ekonomii, dowiadują się co to są podatki czy produkt krajowy brutto – mówi dr Marta Jarocka, prof. PB, opiekun Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Politechnice Białostockiej. – Rodzice w tym samym czasie podczas swoich spotkań dowiedzą się w jaki sposób wspierać dzieci w efektywnej nauce, jak budować poczucie własnej wartości u dzieci, ale również będą też tematy związane z zagrożeniami w internecie.

Inicjatywa EUD prowadzona jest przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych we współpracy z lokalnymi partnerami, czyli najlepszymi polskimi wyższymi uczelniami ekonomicznymi.

– Takich uniwersytetów w Polsce jest kilka. W Białymstoku mamy zawsze największą liczbę chętnych, świadczy to o dobrej ofercie – dodaje dr hab. inż. Katarzyna Halicka, prof. PB,  dziekan Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej.

Młodzi studenci Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego uczestnicząc w zajęciach otrzymują wpisy do specjalnego indeksu, będące poświadczeniem ich obecności na spotkaniach. Każdy student obecny na minimum 4 z 6 wykładów w danym semestrze otrzymuje dyplom ukończenia nauki. Osoby uczestniczące we wszystkich zajęciach mogą liczyć na certyfikat z wyróżnieniem.

(hk) PB

Relacja z Inauguracji Ekonomicznego Uniwersytetu Białostockiego w Radio Akadera