Warsztaty dla studentów kierunku Zarządzanie i Inżynieria Usług

22-11-2022

W ramach zajęć z przedmiotu „praktyka biznesu”, prowadzonego przez dra inż. Romualda Ziółkowskiego, w dniu 21 listopada 2022 r. zostały przeprowadzone warsztaty pt: Jak wygląda proces rekrutacyjny”. Warsztaty przygotowała Pani Eliza Masalska, doradca zawodowy na Politechnice Białostockiej, pracownica Biura Karier i Współpracy z Absolwentami politechniki Białostockiej. Studenci mieli możliwość prześledzenia całego procesu rekrutacji – zarówno od strony pracodawcy jak i pracobiorcy. Studenci zapoznali się ze wszystkimi etapami rekrutacji, m.in.:

• analiza potrzeb firmy i przygotowanie oferty pracy,
  • budowanie stanowiska pracy,
  • selekcja nadesłanych CV,
  • pierwszy kontakt z kandydatem,
  • rozmowa rekrutacyjna.

Przedyskutowano również kwestie dotyczące dobrego napisania CV (strukturę, klauzulę RODO, w jaki sposób pisać o doświadczeniu zawodowym, dodatkowych umiejętnościach i kwalifikacjach) oraz jakich pytań można się spodziewać podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Podczas warsztatów wykorzystano wiele metod dydaktycznych – ćwiczenia praktyczne, odgrywanie scenek, dyskusja problemowa, burza mózgów.

Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności