Reprezentacja WiZ PB na spotkaniu Sieci Wymiany Doświadczeń EMPIRIE organizowanym przez Związek Miast Polskich

04-10-2022

Dziekan Wydziału Inżynierii Zarządzania dr hab. inż. Katarzyna Halicka, prof. PB oraz przedstawicielki Katedry Marketingu i Turystyki dr hab. Ewa Glińska, prof. PB i dr Eugenia Panfiluk uczestniczyły w dniu 29 września br. w warsztatach pt. „Produkt lokalny i współpraca z lokalnym biznesem na rzecz rozwoju turystyki w mieście”, które miały miejsce w Hajnówce.

Spotkanie zostało organizowane w ramach Sieci Wymiany Doświadczeń EMPIRIE, unikatowego przedsięwzięcia Związku Miast Polskich opartego na popularnej idei sieciowania. EMPIRIE to specjalne grupy zrzeszające reprezentantów miast, działające, by wymieniać się doświadczeniami, uczyć się od siebie nawzajem oraz wypracowywać nowe rozwiązania wokół określonych zagadnień, kluczowych z punktu widzenia rozwoju małych i średnich miast.

Warsztaty obejmowały prezentację dobrych praktyk kilku miast (Hajnówki, Jarosławia i Nisko) z zakresu kooperacji z lokalnymi przedsiębiorcami, wymianę doświadczeń,  a także dyskusję.  Stanowiły one platformę konsultacji działań wdrażanych przez samorządy z gronem specjalistów i ekspertów z zakresu zarządzania miastem i rozwoju lokalnej turystyki.

Udział przedstawicielek WiZ PB miał związek z faktem, że Politechnika Białostocka jest jednym z partnerów projektu pn. „Hajnówka OdNowa Zielona Transformacja”, który jest realizowany w ramach Programu Rozwój Lokalny, finansowanego z Funduszy Norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) na lata 2014 – 2021.