Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy zaprasza

24-09-2022
Indeks w wersji papierowej Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego (EUD) na tle smyczy EUD

Trwa rekrutacja na zajęcia prowadzone w ramach zimowej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Białymstoku. Tak jak w przypadku poprzednich edycji do uczestnictwa w zajęciach zapraszamy głównie uczniów 5. i 6. klas szkół podstawowych z Białegostoku i okolic. EUD to bezpłatne spotkania o tematyce ekonomicznej dostosowane do potrzeb dwunastolatków i trzynastolatków. Odbywają się one w siedzibie Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej na ul. Ojca Tarasiuka 2 w Kleosinie i prowadzone są przez nauczycieli akademickich oraz praktyków biznesu. Opiekunowie młodzieży zainteresowanej udziałem w takich spotkaniach proszeni są o wypełnienie odpowiedniego formularza zgłoszeniowego poprzez stronę internetową EUD . Rekrutacja potrwa do końca września 2022 roku.

Inicjatywa EUD prowadzona jest przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych we współpracy z lokalnymi partnerami – najlepszymi polskimi wyższymi uczelniami ekonomicznymi. W tym gronie jest Politechnika Białostocka. Projekt Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego działa w systemie semestralnym, gdzie każdy semestr nauki obejmuje sześć spotkań, trwających po dwie godziny lekcyjne. Zajęcia dla uczniów – składające się z wykładów i części warsztatowej – prowadzone są przez nauczycieli akademickich oraz ekspertów. Młodzi słuchacze EUD biorący udział w zajęciach otrzymują wpisy do specjalnego indeksu, będące poświadczeniem ich obecności na spotkaniach. Każdy student obecny na minimum 4 z 6 wykładów w danym semestrze, otrzymuje dyplom ukończenia nauki. Osoby uczestniczące we wszystkich zajęciach mogą liczyć na certyfikat z wyróżnieniem.

Tak jak w poprzedniej edycji, w ramach EUD zostały także przewidziane wykłady dla rodziców, które planowane są równolegle z zajęciami dla dzieci. Służą jako wsparcie i umożliwiają pozyskanie nowej użytecznej wiedzy niezbędnej do odpowiedzialnego wkraczania w świat ekonomii wspólnie z dzieckiem.

Zajęcia w semestrze zimowym będą odbywać się w soboty, w godzinach od 9:40 do 11:10, na Wydziale Inżynierii Zarządzania PB w Kleosinie.

Zapraszamy uczniów do nauki ekonomii razem z nami!

WYKAZ TEMATÓW DLA DZIECI (STUDENTÓW EUD)

SEMESTR zimowy 2022/2023
Sobota, 9:40-11:10, aula 18KB (hala Berlin)

1. 22 października 2022