Wizyta studentów w przedsiębiorstwie PRONAR

27-06-2022

W dniu 23 czerwca 2022 roku odbyła się wizyta studentów kierunków logistyka oraz zarządzanie i inżynieria produkcji w przedsiębiorstwie Pronar Sp. z o.o. Studenci odwiedzili Centrum Wystawowe Pronar, zakład produkcyjny i magazyn przy ulicy Armii Krajowej 41 w Siemiatyczach.

Przedsiębiorstwo Pronar jest liderem w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń dla rolnictwa, usług komunalnych oraz recyklingowych. Obecnie posiada osiem zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w miejscowościach: Narew, Strabla, Narewka, Siemiatycze, Hajnówka i Białystok. Oprócz szerokiej gamy produktowej, firma prowadzi działalność handlową, a także świadczy usługi badawcze, projektowe oraz szkoleniowe (w tym także w zakresie szkolenia pilotów). W przedsiębiorstwie zatrudnionych jest ponad 3 000 pracowników. Dzięki organizowanym na szeroką skalę kursom i szkoleniom pracownicy mogą rozwijać się zawodowo poprzez uzyskiwanie różnorodnych certyfikatów i uprawnień. Pronar ze swoimi produktami jest obecny na sześciu  kontynentach. Swoje produkty eksportuje do ponad 80 krajów.

W ramach wizyty studyjnej odbyło się zwiedzanie nowoczesnego Centrum Wystawowego Pronar, które stanowi największą w Europie wystawę fabryczną maszyn i komponentów. W 2022 roku zostało ono laureatem plebiscytu „Podlaska Marka Roku”.

Celem wizyty było zapoznanie studentów ze specyfiką procesów produkcyjnych i logistycznych w branży maszyn rolniczych, komunalnych i recyklingowych. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu pracowników studenci zapoznali się również z szeregiem metod zapewnienia jakości i bezpieczeństwa stosowanych w przedsiębiorstwie. Uzyskali również informacje o planach rozwojowych przedsiębiorstwa Pronar.

Studenci uczestniczyli także w spotkaniu  z pracownikami z działów logistyki, marketingu oraz kadr, podczas których poznali dobre praktyki w zakresie logistyki zakupów oraz dowiedzieli się jakie są możliwości w zakresie praktyk, staży i zatrudnienia w przedsiębiorstwie Pronar.

Aktualne oferty pracy są dostępne na stronie internetowej

Serdecznie dziękujemy przedsiębiorstwu Pronar Sp. z o.o. za profesjonalizm i zaangażowanie w organizację wizyty studyjnej oraz ogromną gościnność.