Registration for the workshop of the FUTURES project – „Scenarios of the labour market in 2040”

11-03-2022
Logo projektu Futures

Registration for the workshop entitled „Scenarios of the labour market in 2040” implemented as part of the Future laboratories for professional and personal development – FUTURES project.

The aim of the workshop, which will take place on March 25th, 2022 in the online formula (MS Teams), is to identify future needs and skills gaps related to the labor market in 2040.

Registration for the workshops is aimed at university students and early-stage researchers.

Sending an application for the workshop containing:

• first name and last name
  • e-mail address to which the link to the workshop will be sent
  • name of the university

to the address: futures [at] pb.edu.pl is equivalent to:

• getting to know and accept the rules of participation in the workshops

Rejestracja na warsztaty projektu FUTURES pt. Scenariusze na rynku pracy w 2040 r.

Rozpoczęła się rejestracja na warsztaty pt. „Scenariusze na rynku pracy w 2040 r.” realizowane w ramach projektu Future laboratories for professional and personal development – FUTURES

Celem warsztatów, które odbędą się 25 marca 2022 r. w formule online (MS Teams), jest identyfikacja przyszłych potrzeb i luk kompetencyjnych związanych z rynkiem pracy w 2040 roku.

Rejestracja na warsztaty jest skierowana do doktorantów oraz studentów.

Przesłanie zgłoszenia na warsztaty zawierającego:

• imię i nazwisko
  • adres e-mail, na który zostanie przesłany link do warsztatów
  • nazwę uczelni

na adres: futures [at] pb.edu.pl jest równoznaczne z:

• zapoznaniem się i akceptacją zasad uczestnictwa w warsztatach

Agenda – Futures workshops (PDF, 105 KB)

Rules for participation in the workshops EN, zasady uczestnictwa PL (PDF, 232 KB)