11-01-2022

Spotkanie z właścicielem Biura Podróży

W poniedziałek 10 stycznia 2022 r. na naszym wydziale gościł pan Eugeniusz Ławreniuk – właściciel Biura Podróży „Junior”. Przedsiębiorca spotkał się ze studentami kierunku turystyka i rekreacja oraz ze studentami kierunku Zarządzanie ACCA. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o zasadach prowadzenia działalności gospodarczej w branży turystycznej. Poznali także możliwości podnoszenia wiedzy na praktycznych kursach pilotów wycieczek oraz uzyskania dodatkowych zarobków w charakterze pilota wycieczek i przewodnika turystycznego.

Pan Eugeniusz opowiadał również o swoich doświadczeniach związanych z działalnością w Polskiej Izbie Turystyki Oddział Podlaski, której przewodniczył przez kilka lat. Wspominał również o procesie legislacyjnym ustawodawstwa dotyczącego działalności turystycznej, w którym osobiście uczestniczył. Studenci zapoznali się także z konsekwencjami i zmianami w sektorze turystycznym jakie spowodowała pandemia koronawirusa. Dowiedzieli się również o działaniach podejmowanych przez Rząd Polski w celu pomocy przedsiębiorcom najbardziej poszkodowanym przez pandemię. Studenci mieli możliwość zadawania szczegółowych pytań.

Spotkanie zorganizowały dr hab. Zofia Kołoszko-Chomentowska, prof. PB i dr hab. Elżbieta Szymańska, prof. PB

Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności