08-10-2021
Puchar. III Turniej Indywidualny Brydża Sportowego o Puchar Rektora Politechniki Białostockiej

Dnia 19 września 2021r. na Wydziale Inżynierii Zarządzania odbył się III Turniej Indywidualny Brydża Sportowego o Puchar Rektora Politechniki Białostockiej. W imieniu gospodarzy obiektu na którym Turniej się odbywał, gości, zawodników oraz organizatorów przywitał Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. inż. Marek Krętowski. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 32 zawodników. Nad prawidłowością przebiegu zmagań uczestników czuwał sędzia Sławomir Latała.

Zdobywcą pierwszego miejsca, a tym samym Pucharu Rektora Politechniki Białostockiej został Henryk Stecewicz z wynikiem 61,11 pkt. Drugie miejsce zajął Bogusław Kozakiewicz (58,73 pkt.), zaś trzecie Grzegorz Kryszeń (58,33 pkt.). Puchar Rektora dla najlepszego reprezentanta Politechniki Białostockiej odebrał absolwent Wydziału Inżynierii Zarządzania – Tomasz Nikodem Zalewski (52,38 pkt.), zaś dla najlepszego reprezentanta Stowarzyszenia Atu, które było współorganizatorem Turnieju, otrzymał Zbigniew Ruchlicki (57,54 pkt.). Nagrody w imieniu JM Rektor Politechniki Białostockiej wręczył Prodziekan ds. Rozwoju i Współpracy dr Łukasz Nazarko.

Przyznane zostały także nagrody Przewodniczącego Stowarzyszenia Atu. W kategorii Junior nagrody otrzymali: Oliwia Koratkiewicz (55,95 pkt.), Natalia Szoka (43,25 pkt.) oraz Rafał Łazarczyk (42,46 pkt.). Wyróżnienie w kategorii „Najlepsza zawodniczka” otrzymała Anna Tompolska (46,03 pkt.). Nagrody wręczył Przewodniczący Stowarzyszenia Atu Antoni Błażewicz.

Pełne wyniki Turnieju dostępne na stronie internetowej

Turniej o Puchar Rektora Politechniki Białostockiej odbył się po raz trzeci. Jest wynikiem współpracy Wydziału Inżynierii Zarządzania ze społecznością lokalną, reprezentowaną przez Stowarzyszenie Atu, skupiające sympatyków brydża sportowego.