Podsumowanie realizacji projektu DICCMEM

14-09-2021

Podsumowanie realizacji projektu DICCMEM „Development and Introduction of a Communication Competencies Model for Enhancing and Maintaining a Business Mentor Network”

W dniach 10-11września 2021 roku odbyła się konferencja podsumowująca rezultaty projektu „Opracowanie i wprowadzenie modelu kompetencji komunikacyjnych w celu ulepszenia i utrzymania sieci mentorów biznesowych” (akronim DICCMEM), finansowanego z programu Erasmus+, który był realizowany przez Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej od października 2019 roku. Spotkanie miało charakter stacjonarny i zostało zorganizowane przez zespół pracowników Wydziału Inżynierii Zarządzania, w składzie: dr Ewa Rollnik-Sadowska (koordynator), dr Urszula Ryciuk oraz dr hab. Ewa Glińska, prof. PB. W spotkaniu wzięło udział 26 osób, reprezentujących poszczególnych partnerów projektu.

Liderem projektu była  REZEKNES TEHNOLOGIJU AKADEMIJA z Łotwy, zaś pozostałymi partnerami: UTENOS KOLEGIJA z Litwy, BURGASKI SVOBODEN UNIVERSITET z Bułgarii, ECOISTITUTO DEL FRIULI VENEZIA GIULIA z Włoch oraz LATVIJAS LAUKU KONSULTACIJU UN IZGLITIBAS CENTRS z Łotwy.

Projekt miał na celu  identyfikację barier w procesie  komunikacji między mentorami a podopiecznymi oraz zaproponowanie rozwiązań, które pozwolą poprawić i utrzymać sieci mentoringu biznesowego.

Kluczowymi rezultatami projektu są:

– realizacja badań ilościowych wśród mentorów i osób mentorowanych w Bułgarii, na Litwie, Łotwie, w Polsce i we Włoszech, których celem była identyfikacja czynników wpływających na skuteczną komunikację w sieciach mentoringu  biznesowego;

– opracowanie monografii  naukowej pt. “Communications Skills for Mentors and Mentees in Entrepreneurship: Theory and Practice”, dostępnej na stronie internetowej

– opracowanie artykułów naukowych w renomowanych czasopismach indeksowanych w bazach Web of Science and SCOPUS

– opracowanie podręcznika dotyczącego metod usprawnienia procesu mentoringowego w sieciach biznesowych FIN_Mentoring_Handbook_edited_09.09.21 (PDF)

– realizacja cyklu warsztatów dedykowanych mentorom i osobom mentorowanym.