Wręczenie nagród najlepszym studentom Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego

15-07-2021
Dziekan Wydziału Inżynierii Zarządzania dr hab. inż. Katarzyna Halicka, prof. PB oraz opiekun Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego (EUD) – dr Marta Jarocka z jedną z najlepszych studentek przed budynkiem Dziekanatu WIZ PB

Dziekan Wydziału Inżynierii Zarządzania dr hab. inż. Katarzyna Halicka, prof. PB oraz opiekun Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego (EUD) prowadzonego w murach Politechniki Białostockiej – dr Marta Jarocka, wręczyły nagrody (tablety) najlepszym studentom EUD w semestrze letnim 2020/2021, którzy zostali wyłonieni w ramach konkursu na najlepszą kampanię promocyjną zaproponowanego przez siebie produktu.

Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu kampanii promocyjnej wymyślonego przez studentów produktu. Młodzi ekonomiści, zgodnie z regulaminem konkursu, w swoich projektach musieli uwzględnić sześć tak zwanych obszarów kampanii promocyjnej: wybór odbiorców – adresatów kampanii promocyjnej, określenie celów promocji, wyznaczenie budżetu promocji, wybór instrumentów promocyjnych, przygotowanie i realizacja przekazu promocyjnego oraz pomiar skuteczności kampanii promocyjnej. Kreatywność i innowacyjność młodych ekonomistów została oceniona przez Kapitułę Konkursu, w skład której weszli wykładowcy EUD – dr Łukasz Nazarko, dr Joanna Szydło, dr Izabela Stalończyk oraz dr Marta Jarocka. Kapituła wyłoniła 3 zwycięskie projekty:

Miejsce 1. Makal Aleksandra (kampania promocyjna pierzgi pszczelej u-Ol-e),

Miejsce 2. Dawidziuk Jakub (kampania promocyjna pudełkowego domu),

Miejsce 3. Kitlas Maja (kampania promocyjna zegarka teleportacyjnego).

Serdecznie gratulujemy.

Po raz pierwszy zostali również wyłonieni zwycięzcy testu wiedzy ekonopedycznej w semestrze letnim 2020/2021. W Białymstoku nagrodę (tablet graficzny) odebrała Gabriela Sadowska.

W semestrze letnim 2020/2021 odbyła się już 8 edycja Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego organizowana w murach Politechniki Białostockiej, na Wydziale Inżynierii Zarządzania. Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią grupa nastolatków zmierzyła się z niełatwymi zagadnieniami związanymi z ekonomią. W tym samym czasie ich rodzice i opiekunowie wzięli udział w wykładach z zakresu wychowania i kształtowania postaw u najmłodszych.

Przypomnijmy raz jeszcze, że Politechnika Białostocka dołączyła do ogólnopolskiego projektu EUD – Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy – 4 lata temu. Inicjatywa EUD prowadzona jest przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych we współpracy z lokalnymi partnerami – najlepszymi polskimi wyższymi uczelniami ekonomicznymi. W tym gronie jest Politechnika Białostocka. Projekt Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego działa w systemie semestralnym, gdzie każdy semestr nauki obejmuje sześć spotkań, trwających po dwie godziny lekcyjne. Bezpłatne zajęcia – składające się z wykładów i części warsztatowej – prowadzone są przez nauczycieli akademickich oraz ekspertów. W ramach EUD są także przewidziane wykłady dla rodziców, które prowadzone są równolegle z zajęciami dla dzieci. Służą jako wsparcie i umożliwiają pozyskanie nowej użytecznej wiedzy niezbędnej do odpowiedzialnego wkraczania w świat ekonomii wspólnie z dzieckiem.

Serdecznie zapraszamy młodych pasjonatów ekonomii (uczniów V i VI klas) na kolejną edycję EUD zaplanowaną na semestr zimowy 2021/2022. Rekrutacja na zajęcia rozpocznie się w październiku 2021 r.