NEMO Summer School na Uniwersytecie Wiedeńskim

30-06-2021
Nemo Summer School Series Digifof

Szansa na rozwój kompetencji inżynierów przyszłości. Zapraszamy studentów Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej do udziału w NEMO Summer School organizowanej przez Uniwersytet Wiedeński.

Dzisiejsi studenci będą pracować w organizacjach przyszłości, w których cyfryzacja i digitalizacja procesów oraz inteligentne maszyny i roboty są wszechobecne. Praca w takim środowisku wymaga sprostania wyzwaniom związanym z interakcją człowieka z maszyną, wyzwaniom związanym z cyklem życia cyfrowych usług i innowacyjnych rozwiązań, nowym modelom biznesu oraz coraz częstszym pytaniom o prywatność i bezpieczeństwo funkcjonowania w wirtualnym świecie. Ponadto, nowe uwarunkowania biznesu wymagają także przeformułowania doczasowego podejścia do analizy danych i wykorzystywanie zautomatyzowanego przetwarzania informacji cyfrowych, jak również integracji procesów „end-to-end”.

Udział w zajęciach w ramach NEMO Summer School to wyjątkowa okazja do podniesienia swoich kompetencji z zakresu digitalizacji procesów biznesowych na potrzeby Przemysłu 4.0, a także pracy w międzynarodowym środowisku.

Uczestnikami NEMO Summer School są studenci z różnych krajów nie tylko europejskich. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów, wykładowców reprezentujących liczące się w świcie ośrodki naukowe i badacze z m.in. Austrii, Niemiec, Szwajcarii, Włoch.

NEMO Summer School jest organizowana cyklicznie. Koncentruje się na sprostaniu tym wyzwaniom przez rozwijanie wiedzy i umiejętności praktycznych jej uczestników z zakresu modelowania, analizy i projektowania procesów na potrzeby nowoczesnych organizacji. Ponadto w ramach zajęć studenci uczą się jak zdefiniować i łączyć modelowanie z „właściwym” poziomem abstrakcji procesów i jak wykorzystać, stworzyć adekwatne narzędzia do modelowania.

Zajęcia w bieżącym cyklu będą odbywały zdalnie w dniach 19-30 lipca 2021 roku.

Informacji na temat udziału w NEMO Summer School udziela dr hab. inż. Arkadiusz Jurczuk e-mail: a.jurczuk@pb.edu.pl

Rejestracja i program zajęć na stronie internetowej