Kolejny raz nasi studenci pokazali, że są najlepsi z najlepszych!

17-05-2021

12 maja 2021 r. odbyła się Konferencja „The Power of Youth” kończąca III edycję oraz otwierająca IV edycję programu Top Young 100 dla najlepszych studentów kierunków związanych z łańcuchem dostaw, zarządzaniem i inżynierią produkcji, analityką gospodarczą, analizą i zarządzaniem w biznesie oraz automatyką i robotyką.

Dziesięciu studentów z całej Polski ukończyło program otrzymując tytuł absolwenta programu Top Young 100 z WYRÓŻNIENIEM. W tej grupie znaleźli się reprezentujący Wydział Inżynierii Zarządzania, członkowie Studenckiego Koła Naukowego Logistyki LogiSQUAD Agnieszka Pruszyńska oraz Mirosław Gromek.

Wyróżniono także 3 najlepsze, spośród zrealizowanych 34 w III edycji programu Top Young 100, projekty wykonane przez studentów na rzecz przedsiębiorstw. W składzie dwóch nagrodzonych zespołów znalazła się Agnieszka Pruszyńska. Nasza studentka brała udział w realizacji wyzwania biznesowego pt. „Optymalna mapa centrum dystrybucji” dla przedsiębiorstwa Jeronimo Martins Polska oraz „Optymalizacja procesów serwisowych z użyciem SAP B1” dla przedsiębiorstwa Philips. Trzecim wyróżnionym projektem był „Dashboard dostawcy dla działu zakupów” realizowany dla przedsiębiorstwa Fujitsu przez zespół, którego liderem był Mirosław Gromek. Wszystkie projekty zostały wdrożone w przedsiębiorstwach.

III edycję programu Top Young 100 ukończyli także Adrian Stankiewicz, Danuta Choińska, Łukasz Kowalczuk oraz Martyna Wilczewska. Zespół reprezentujący Politechnikę Białostocką otrzymał I miejsce w konkursie „Poznaj uczestników III edycji Top Young 100” prowadzonym na platformie Facebook. Dodatkowo, Martyna Wilczewska oraz Agnieszka Pruszyńska zostały wyróżnione za szczególne zaangażowanie organizacyjne w projekty Polskiego Stowarzyszenia Menadżerów Logistyki i Zakupów.

Miło nam również poinformować, iż 8 studentów Wydziału Inżynierii Zarządzania – Karolina Radzajewska, Bartosz Radziewicz, Julia Dąbrowska, Emilia Rawłuszko, Ewa Kotuk, Daniel Górski, Dawid Chilmon oraz Krzysztof Jurkowski – zostało zakwalifikowanych do IV edycji programu Top Young 100. Studenci przeszli dwa etapy rekrutacji. W pierwszym etapie oceniane były wyniki osiągnięte na uczelni, aktywność wykraczająca poza zakres toku nauczania, a także pierwsze doświadczenia zawodowe. Ten etap przeprowadzony został przez opiekunów akademickich  – dr Martę Jarocką oraz dr Urszulę Ryciuk. W drugim etapie rekrutacji ocenie poddano opracowane przez studentów rozwiązania problemu logistycznego oraz rozmowę z członkami Komisji Rekrutacyjnej, składającej się z przedstawicieli  Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów, przedsiębiorstw partnerskich oraz mentorów.

Uczestnicy Projektu przez cały rok mieli szansę rozwiązywać zadania i zdobywać praktyczne doświadczenie pod okiem mentorów (menedżerów przedsiębiorstw z branży TSL) i opiekunów naukowych. W trakcie Programu studenci będą brali udział w konferencjach, warsztatach prowadzonych przez praktyków z branży oraz projektach wynikających z rzeczywistych wyzwań biznesowych.

Program Top Young 100 objęty jest patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Tworzony jest przez trzy środowiska: biznesowe, akademickie oraz studenckie. Ma na celu budowę wizerunku Polski jako silnego centrum kompetencji logistycznych i związanych z szeroko pojętym łańcuchem dostaw poprzez m.in. wsparcie i promocję młodych talentów logistycznych na rynku zawodowym. Program jest inicjatywą ciągłą, stale stawiającą przed studentami nowe wyzwania, które dają im możliwość rozwoju swojej wiedzy i umiejętności praktycznych.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom III edycji oraz życzymy powodzenia naszym studentom w IV edycji programu Top Young 100!!!

Więcej informacji o projekcie Top Young 100 na stronie Projektu oraz u opiekunów akademickich:

dr Marta Jarocka m.jarocka [at] pb.edu.pl

dr Urszula Ryciuk u.ryciuk [at] pb.edu.pl

Nagrodzeni w III edycji programu Top Young 100 z Wydziału Inżynierii Zarządzania: Agnieszka, Adrian, Mirek, Danusia, Martyna, Łukasz