Marlena Gola, studentka naszego Wydziału, została Mistrzynią Świata

07-05-2021

Marlena Gola, studentka logistyki na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej, zdobyła złoty medal w sztafecie 4 x 200 metrów w nieoficjalnych mistrzostwach świata sztafet w Chorzowie. Żeńska sztafeta w składzie: Paulina Guzowska, Kamila Ciba, Klaudia Adamek, Marlena Gola, z czasem 1:34.98, pobiła rekord Polski. Marlena Gola jest Ambasadorką Białostockiego Sportu.

– Na pewno zaskoczeniem było to, że zajęłyśmy pierwsze miejsce i jeszcze ustanowiłyśmy rekord Polski. Kiedy kończyłam sztafetę wiedziałam już, że jesteśmy na dobrej pozycji. Oczywiście przed startem liczyłyśmy na medal, mając nadzieję, że staniemy na podium. Nie oczekiwałyśmy jednak, że uda się zdobyć złoto i osiągnąć tak wielki sukces – zdradziła nasza biegaczka.

Jakie to uczucie pobić rekord z 1975 r. i ustanowić nowy rekord Polski?

– Sztafeta 4×200 metrów nie jest konkurencją olimpijską, dlatego też nie jest zbyt popularna wśród sportowców. W ten sposób piszemy historię. To bardzo miłe uczucie. Dostałyśmy tyle gratulacji i tyle miłych słów. Na pewno to jest też duży kopniak, ogromna motywacja. Jest początek sezonu, a wiemy, że sezon kończy się igrzyskami. Myślę, że każda z nas trzymając polską flagę w Chorzowie, chciałaby ten sukces powtórzyć – powiedziała Marlena.

Gratulujemy.

Więcej informacji na stronie internetowej.