Dr Anna Linowska

23-03-2021
Kir żałobny

Z głębokim smutkiem żegnamy wieloletniego pracownika naszej uczelni

dr Annę Linowską

wspaniałego człowieka i oddanego pedagoga, dla wielu z nas cudownego przyjaciela.

Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Pracownicy Wydziału Inżynierii Zarządzania

Dr Anna Linowska była wieloletnim nauczycielem akademickim w Katedrze Finansów i Rachunkowości na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Ukończyła Szkołę Główną Planowania i Statystyki w 1970 roku na kierunku Ekonomika Produkcji. W roku 2000 Akademia Ekonomiczna w Krakowie nadała dr Annie Linowskiej stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk ekonomicznych. Była autorką wielu publikacji związanych w znacznym stopniu z tematyką dotyczącą kapitału ludzkiego w przedsiębiorstwie. Opiekowała się Studenckim Kołem Naukowym Finansów i Rachunkowości. Swoją aktywną działalność na Wydziale Inżynierii Zarządzania zakończyła niespełna 6 lat temu. Wśród studentów ceniona za otwartość, cierpliwość i poczucie humoru. Kadra Wydziału będzie zawsze dr Annę Linowską wspominać jako bardzo pogodną, dynamiczną i serdeczną osobę.