Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy – rekrutacja do 28 lutego 2021 r.

25-02-2021
EUD. Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy. Logotypy partnerów. Czekamy na uczestników nowej edycji. Rejestracja i program www.uniwersytet-dzieciecy.pl
Serdecznie zapraszamy młodych pasjonatów ekonomii na zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego (EUD) w Białymstoku. Właśnie rozpoczęła się rekrutacja. Tak jak w przypadku poprzednich edycji do podjęcia studiów zaproszeni są uczniowie 5. i 6. klas szkół podstawowych z Białegostoku i okolic. EUD to bezpłatne spotkania o tematyce ekonomicznej dostosowane do potrzeb dwunastolatków i trzynastolatków. W tym semestrze spotkania będą odbywać się w środy, w godzinach od 17:00 do 18:30 z wykorzystaniem platformy MS Teams. Opiekunowie młodzieży zainteresowanej udziałem w zajęciach proszeni są o wypełnienie na stronie internetowej formularza zgłoszeniowego Rekrutacja potrwa do 28 lutego 2021 r.

Warto przypomnieć, że Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy (EUD) zainaugurował swoją działalność w 2008 roku w Warszawie, a od września 2009 roku funkcjonuje jako projekt ogólnopolski. Edukacja ekonomiczna dzieci jest szczególnie ważna w dzisiejszych czasach. Współcześnie dzieci coraz szybciej stają się aktywnymi podmiotami świata ekonomii. Coraz baczniej obserwują rynek, otrzymują kieszonkowe i partycypują w procesie wyboru produktów. Ważnym jest, aby budować u dzieci racjonalne postawy związane nie tylko z nabywaniem dóbr, ale także inicjować i kształtować ich przyszłe postawy przedsiębiorcze.

Inicjatywa EUD prowadzona jest przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych we współpracy z lokalnymi partnerami – najlepszymi polskimi wyższymi uczelniami ekonomicznymi. W tym gronie jest Politechnika Białostocka. Projekt Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego działa w systemie semestralnym, gdzie każdy semestr nauki obejmuje sześć spotkań, trwających po dwie godziny lekcyjne. Zajęcia dla uczniów – składające się z wykładów i części warsztatowej – prowadzone są przez nauczycieli akademickich oraz ekspertów. Każdy student obecny na minimum 4 z 6 wykładów w danym semestrze, otrzymuje dyplom ukończenia nauki. Osoby uczestniczące we wszystkich zajęciach mogą liczyć na certyfikat z wyróżnieniem.

Tak jak w poprzedniej edycji, w ramach EUD zostały także przewidziane zdalne wykłady dla rodziców, które planowane są równolegle z zajęciami dla dzieci. Służą jako wsparcie i umożliwiają pozyskanie nowej użytecznej wiedzy niezbędnej do odpowiedzialnego wkraczania w świat ekonomii wspólnie z dzieckiem.

Rekrutacja na spotkania w ramach bieżącej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Białymstoku trwa. Na stronie internetowej projektu dostępny jest formularz zgłoszeniowy . Działalność EUD na WIZ PB koordynuje dr Marta Jarocka.

Zapraszamy uczniów do nauki ekonomii razem z nami!

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego.

BIAŁYSTOK – PROGRAM

SEMESTR LETNI 2020/2021

Zajęcia dla dzieci

Środa, 17:00