Wręczenie nagród najlepszym studentom Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego

22-02-2021

W dniu 17 lutego 2021 r. Dziekan Wydziału Inżynierii Zarządzania dr hab. inż. Katarzyna Halicka, prof. PB oraz opiekun Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego (EUD) prowadzonego w murach Politechniki Białostockiej – dr Marta Jarocka, wręczyły nagrody (tablety) najlepszym studentom EUD w semestrze zimowym 2020/2021, którzy zostali wyłonieni w ramach konkursu na najlepszą kampanię promocyjną zaproponowanego przez siebie produktu.

Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu kampanii promocyjnej wymyślonego przez studentów produktu. Młodzi ekonomiści, zgodnie z regulaminem konkursu, w swoich projektach musieli uwzględnić sześć tak zwanych obszarów kampanii promocyjnej: wybór odbiorców – adresatów kampanii promocyjnej, określenie celów promocji, wyznaczenie budżetu promocji, wybór instrumentów promocyjnych, przygotowanie i realizacja przekazu promocyjnego oraz pomiar skuteczności kampanii promocyjnej. Kreatywność i innowacyjność młodych ekonomistów została oceniona przez Kapitułę Konkursu, w skład której weszli wykładowcy EUD – dr Joanna Jończyk, mgr Tomasz Trochimczuk, mgr Aneta Tomkiel, mgr Magdalena Sadłowska oraz dr Marta Jarocka. Kapituła wyłoniła 3 zwycięskie projekty:

Miejsce 1. Dawidziuk Jakub (kampania promocyjna produktu #magicpaint),

Miejsce 2. Gurba Aleksandra (kampania promocyjna lalki BTS),

Miejsce 3. Mystkowska Katarzyna (kampania promocyjna inteligentnych rolko-butów).

Serdecznie gratulujemy.

W semestrze zimowym 2020/2021 odbyła się już 7 edycja Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego organizowana w murach Politechniki Białostockiej, na Wydziale Inżynierii Zarządzania. Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią grupa nastolatków zmierzyła się z niełatwymi zagadnieniami związanymi z ekonomią. W tym samy czasie ich rodzice i opiekunowie wzięli udział w wykładach z zakresu wychowania i kształtowania postaw u najmłodszych.

Przypomnijmy raz jeszcze, że Politechnika Białostocka dołączyła do ogólnopolskiego projektu EUD – Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy – 4 lata temu. Inicjatywa EUD prowadzona jest przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych we współpracy z lokalnymi partnerami – najlepszymi polskimi wyższymi uczelniami ekonomicznymi. W tym gronie jest Politechnika Białostocka. Projekt Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego działa w systemie semestralnym, gdzie każdy semestr nauki obejmuje sześć spotkań, trwających po dwie godziny lekcyjne. Bezpłatne zajęcia – składające się z wykładów i części warsztatowej – prowadzone są przez nauczycieli akademickich oraz ekspertów. W ramach EUD są także przewidziane wykłady dla rodziców, które prowadzone są równolegle z zajęciami dla dzieci. Służą jako wsparcie i umożliwiają pozyskanie nowej użytecznej wiedzy niezbędnej do odpowiedzialnego wkraczania w świat ekonomii wspólnie z dzieckiem.

Zapraszamy młodych pasjonatów ekonomii (uczniów V i VI klas) na kolejną edycję EUD zaplanowaną na semestr letni 2020/2021. Zajęcia będą odbywały się w formule online (Teams) od marca br., a rekrutacja właśnie się rozpoczęła i potrwa do 28 lutego. Zaplanowano 6 spotkań, które odbędą się w środy, w godzinach od 17:00 do 18:30. Serdecznie zapraszamy.