Projekt ACCESS nabiera rozpędu

21-12-2020
Access Logo

Projekt ACCESS „Akceleracja ekosystemu wsparcia biznesu”, finansowany z programu Interreg Polska-Litwa, jest realizowany przez Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej od czerwca bieżącego roku. Celem projektu jest wspieranie postaw przedsiębiorczych ludzi młodych oraz doradztwo w zakresie prowadzenia własnego biznesu.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w ramach projektu zrealizowaliśmy w grudniu trzy edycje szkolenia pt. „Generowanie idei biznesowych w obszarze sektora ICT”, w których łącznie udział wzięło ponad 100 osób. Zdecydowaną większość uczestników stanowili studenci WiZ PB. Dzięki spotkaniu z ekspertem poznali oni dobre praktyki rozwijania biznesu oraz dowiedzieli się jak walidować swój pomysł na działalność gospodarczą.

Przypominamy, że w ramach projektu realizowane są konsultacje z zakresu przedsiębiorczości (zarówno dla osób zainteresowanych uruchomieniem swojej działalności gospodarczej, jak i osób mających doświadczenie w biznesie). Osoby odpowiedzialne za realizację tej aktywności to dr Urszula Kobylińska oraz dr Ewa Rollnik-Sadowska. Konsultacje odbywają się w trybie ciągłym do sierpnia 2021 roku. Z naszymi konsultantkami można spotkać się osobiście, lub też umówić na rozmowę online (poprzez platformy MS Teams oraz Zoom). Do tej pory z tej formy oferty projektowej skorzystało 20 osób, a łączny wymiar udzielonych konsultacji wyniósł około 150 godzin.

Informacje na temat konsultacji są dostępne na stronie internetowej Politechniki Białostockiej oraz stronie internetowej Wydziału Inżynierii Zarządzania PB

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszego doradztwa.

Zespół projektowy tworzą pracownicy Wydziału Inżynierii Zarządzania: dr hab. Ewa Glińska, prof. PB (Kierownik Projektu), dr Urszula Kobylińska, dr Ewa Rollnik-Sadowska, dr Joanna Szydło, dr Danuta Szpilko oraz dr Marta Jarocka.