Wykłady prof. Meissnera „Innovation management”

17-12-2020

W tym miesiącu słuchacze Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich oraz pracownicy Wydziału Inżynierii Zarządzania biorą udział w serii wykładów na temat zarządzania innowacjami prowadzonymi przez prof. Dirka Meissnera. Dodatkowo, prof. Meissner udziela studentom konsultacji w zakresie opracowania koncepcji badawczych i przygotowywania tekstów naukowych.

Prof. Meissner jest uznanym na arenie międzynarodowej badaczem i doradcą w zakresie polityki innowacyjnej, strategii rozwoju innowacji i zarządzania technologiami. Był członkiem Rady Nauki i Technologii przy prezydencie Szwajcarii oraz wielu międzynarodowych grup roboczych z zakresu polityki innowacyjnej. Jest redaktorem w renomowanych periodykach naukowych takich jak Technological Forecasting and Social Change i IEEE Transactions on Engineering Management. Obecnie, prof. Meissner kieruje Międzynarodowym Laboratorium Ekonomiki Innowacji na Narodowym Uniwersytecie Badawczym – Wyższej Szkole Ekonomii w Moskwie.