Szkolenie z zakresu innowacyjnej logistyki magazynowej

17-12-2020
Wizualizacja systemu zarządzania magazynem

Niezwykle istotną umiejętności każdego logistyka jest znajomość obsługi oprogramowania umożliwiającego zarządzanie procesami logistycznymi. Dzięki otwartości na dzielenie się wiedzą i uprzejmości przedsiębiorstwa DataConsult S.A. z Krakowa studenci Politechniki Białostockiej mieli okazję doskonalić tą umiejętność.

W dniu 14 grudnia 2020 roku zrealizowane zostało szkolenie pt. „Innowacyjna logistyka magazynowa. Zaawansowany system do zarządzania magazynem ExpertWMS”. Uczestniczyła w nim grupa 34 studentów kierunku logistyka prowadzonego na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. Szkolenie prowadziła Pani Aneta Janeczko – ekspert z przedsiębiorstwa DataConsult S.A., zajmująca się w praktyce doradztwem w zakresie dedykowanych rozwiązań z zakresu zarządzania magazynami w różnej wielkości przedsiębiorstwach.

Szkolenie składało się z dwóch części. W pierwszej części uczestnicy szkolenia zapoznali się z zakresem działalności przedsiębiorstwa DataConsult. Zaprezentowane zostały przykłady wdrożeń systemu do zarządzania magazynem ExpertWMS w różnych przedsiębiorstwach. Studenci mieli także niepowtarzalną możliwość poznania prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez przedsiębiorstwo dotyczących innowacyjnych rozwiązań w zakresie systemów rozszerzonej rzeczywistości ExpertAR w logistyce i produkcji, systemu ExpertLog z obsługą voice-picking i algorytmami sztucznej inteligencji NLP oraz ExpertPack – wsparcie w zakresie pakowania. W drugiej części szkolenia uczestnicy w praktyce zapoznali się z podstawami obsługi systemu ExpertWMS. Poznali jego obsługę zarówno z poziomu urządzenia mobilnego (ExpertWMS Terminal) oraz aplikacji panelowej (ExpertWMS Panel).

W trakcie spotkania odbył się również konkurs z zakresu wiedzy o logistyce. Zwycięzcami zostali Natalia Łapińska oraz Michał Śnietka, którzy wykazali się wiedzą i spostrzegawczością w zakresie zasad pakowania do TiRa różnych rodzajów towarów. Studenci otrzymają nagrody ufundowane przez  przedsiębiorstwo DataConsult.

Serdecznie dziękujemy przedsiębiorstwu DataConsult S.A. za zorganizowanie interesującego szkolenia oraz chęć dzielenia się wiedzą ze społecznością akademicką. Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę.

Organizatorami szkolenia z ramienia Politechniki Białostockiej były dr Danuta Szpilko (Wydział Inżynierii Zarządzania) i dr inż. Maria Walery (Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku).

Logo Data Consult