Szkolenie „Generowanie idei biznesowych w obszarze sektora ICT” zrealizowane w ramach projektu ACCESS

08-12-2020
Logo Interreg Lietuva-Polska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Flaga Unii Europejskiej.

W dniu 4 grudnia 2020 roku odbyło się pierwsze z cyklu szkoleń zaplanowanych  w ramach projektu ACCESS – „Akceleracja ekosystemu wsparcia biznesu” (Interreg, nr LT-PL-4R-301), który jest realizowany przez Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej.

Celem projektu jest poprawa usług wspierania biznesu na Litwie (w Kownie i okręgu mariampolskim) oraz w Polsce (w regionie suwalskim i białostockim). Partnerzy projektu to ze strony polskiej, obok Politechniki Białostockiej, Stowarzyszenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego, zaś ze strony litewskiej Politechnika w Kownie oraz Kowieńska Izba Przemysłowo-Handlowa.

W szkoleniu pt. „Generowanie idei biznesowych w obszarze sektora ICT” wzięło udział 31 osób. Uczestnikami wydarzenia byli głównie studenci Politechniki Białostockiej (szczególnie licznie reprezentowany był WiZ) oraz osoby pracujące, zamieszkujące obszar Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego.

Wydarzenie było prowadzone przez doświadczonego trenera i przedsiębiorcę z firmy Next Level z Wrocławia. Dzięki spotkaniu z ekspertem uczestnicy poznali dobre praktyki rozwijania pomysłów biznesowych w sektorze ICT. Szkolenie odbyło się platformie ZOOM.

Szkolenie zostało zorganizowane przez zespół projektowy ACCESS  – pracowników Wydziału Inżynierii Zarządzania, w skład którego wchodzą: dr hab. Ewa Glińska, prof. PB (Kierownik Projektu), dr Urszula Kobylińska, dr Ewa Rollnik-Sadowska, dr Joanna Szydło, dr Danuta Szpilko oraz dr Marta Jarocka.

Kolejne szkolenia z tematyki generowania pomysłów biznesowych odbędą się  w dniach 11 i 18 grudnia 2020 roku.

Zrzut ekranu. Platforma Zoom. Szkolenie Generowanie idei biznesowych w obszarze sektora ICT zrealizowane w ramach projektu ACCESS