Webinarium WIZ – LO Olecko

04-12-2020
Google Vr. Laptop z kamerą, na ekranie połączenie przez MS Teams.

W ramach szkolnego projektu UE „Kompetencje kluczowe kluczem do przyszłości” we czwartek 3 grudnia 2020 r. odbyło się webinarium zorganizowane wspólnie przez Wydział Inżynierii Zarządzania, Centrum Rekrutacji i Wspierania Edukacji Politechniki Białostockiej i Liceum Ogólnokształcące w Olecku. Podczas trwającego 4 godziny spotkania online, mgr Tomasz Trochimczuk, mgr inż. Mateusz Prorok i mgr inż. Krzysztof Połubiński zorganizowali uczniom z Olecka prezentacje i pokazy dotyczące:
• zastosowania rzeczywistości rozszerzonej, wirtualnej i mieszanej w marketingu, inżynierii oraz edukacji,
• programowania legorobotów,
• programowania obrabiarek sterownych numerycznie CNC.

Wykorzystując możliwości platformy MS Teams, zorganizowano wspólne spotkania online, pomimo faktu, że uczniowie przebywali w swoich mieszkaniach. Wydarzenie jest rozwinięciem projektu Wydziału Inżynierii Zarządzania „Dzień na studiach” organizowanego dla uczniów szkół średnich.