Zakupy jako funkcja strategiczna łańcuchów dostaw XXI wieku

26-10-2020

Pięciu studentów kierunku logistyka (Julia Dąbrowska, Agnieszka Pruszyńska, Natalia Sturgulewska, Daniel Górski oraz Bartosz Radziewicz) uczestniczyć będzie w nowym projekcie „ZAKUPY JAKO FUNKCJA STRATEGICZNA ŁAŃCUCHÓW DOSTAW XXI WIEKU” organizowanym przez PSML (Polish Supply Management Leaders) oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Program zakłada cykl seminariów oraz warsztatów prowadzonych przez praktyków biznesu dla wybranych studentów pięciu uczelni: Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Szkoły Głównej Handlowej.

13 i 27 listopada 2020 – Roman Koszewicz

Zawód – Kupiec

• rola, cele, zadania zakupów
  • „parametry” stanowiska (odpowiedzialność, kategorie, zakres procesu, pełnomocnictwa, cele)
  • rola kupca w różnych a) kategoriach, b) branżach, c) organizacjach o różnej dojrzałości
  • szczeble i warianty kariery, wynagrodzenia
  • ważne kompetencje w zawodzie kupca
  • rekrutacja – czego się spodziewać, czego szukać, czego unikać

04 i 18 grudna 2020 – Monika Weiss

Rola Zakupów w przedsiębiorstwie

• Ewolucja funkcji zakupów
  • Procurement Business Partnering – na czym to polega? czy to działa?
  • Dokąd zmierza funkcja zakupów? Rola zakupów w przyszłości

Proces Zakupowy /Przetargowy

• Omówienie poszczególnych etapów procesu zakupowego
  • Przedstawienie kluczowych narzędzi wykorzystywanych do analizy potrzeb biznesowych