Zarządzenie Rektora ws. bezpiecznego funkcjonowania PB

13-10-2020
Zarządzenie Rektora
Zarządzenie Nr 1179 Rektora Politechniki Białostockiej z dnia 29 września 2020 r. zawiera ogólne wytyczne higieniczno-sanitarne związane z zachowaniem bezpieczeństwa członków wspólnoty Uczelni, w związku z wystąpieniem stanu epidemii i zagrożeniem COVID-19.

Wytyczne – ujęte w załączniku do ww. Zarządzenia – zawierają szereg rozwiązań, które należy stosować przy wykonywaniu wszelkiego rodzaju czynności należących do podstawowych zadań Uczelni oraz obowiązków statutowych. Należą do nich m.in. wznowienie zajęć dydaktycznych, laboratoriów oraz ćwiczeń, prowadzenie badań naukowych, korzystanie z zasobów Biblioteki PB, organizacja imprez i wydarzeń na terenie uczelni, wyjazdy służbowe pracowników, doktorantów i studentów PB, obsługa interesantów, kwaterowanie mieszkańców domów studenta, a także zajęcia wychowania fizycznego.

W „Ogólnych wytycznych higieniczno-sanitarnych w Politechnice Białostockiej” znalazły się również procedury funkcjonowania Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej w czasie epidemii.

Wytyczne higieniczno-sanitarne zawarte w Zarządzeniu uwzględniają zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wraz z wejściem w życie Zarządzenia Nr 1179 w sprawie zasad postępowania w Politechnice Białostockiej w związku z zagrożeniem wystąpienia COVID-19 utraciło moc Zarządzenie Nr 1122 z 21 maja 2020 r.

Prosimy o zapoznanie się z treścią Zarządzenia Nr 1179, opublikowanym na BIP Politechniki Białostockiej:

Zarządzenie nr 1179 Rektora Politechniki Białostockiej z dnia 29 września 2020 roku w sprawie zasad postępowania w Politechnice Białostockiej w związku z zagrożeniem wystąpienia COVID-19