Spotkanie online ze studentami I roku

12-10-2020
Ekran komputera All-In-One z osobami występującymi zdalnie podczas Spotkania Online ze Studentami I roku

W piątek odbyło się wirtualne spotkanie studentów I roku Wydziału Inżynierii Zarządzania z przedstawicielami Władz, Samorządu Studenckiego i doktorantów.

Dziekan dr hab. inż. Katarzyna Halicka, prof. PB witając uczestników spotkania stwierdziła, że ten pierwszy rok jest dla studentów jedną, wielka niewiadomą i kadra Wydziału doskonale zadaje sobie z tego sprawę. Z powodu pandemii ten rok będzie inny, niż wszystkie poprzednie. Studenci I roku zostali potraktowani w tym trudnym czasie wyjątkowo, ponieważ tylko oni mają większość zajęć w systemie stacjonarnym. Dziekan stwierdziła, że wierzy w to, iż będzie to bardzo dobry rok i nowi studenci będą  tu czuć się dobrze, ponieważ Wydział Inżynierii Zarządzania jest inkubatorem kreatywności i pomysłowości studentów. Następnie prof. Katarzyna Halicka przedstawiła Władze Wydziału. Zwracając się do studentów powiedziała, że podjęli naukę na wydziale, który jest liderem w realizacji projektów naukowych i dydaktycznych oraz współpracuje z kilkudziesięcioma uczelniami na świecie. To wszystko jest możliwe dzięki osobom, które studenci będą spotykać codziennie w murach Wydziału. W imieniu całej kadry akademickiej życzyła zadowolenia z wybranej ścieżki edukacyjnej i zadeklarowała, że kadra Wydziału dołoży wszelkich starań, by poziom zadowolenia był wysoki.

Prodziekan ds. Studenckich i Kształcenia dr Ewa Rollnik-Sadowska na początku swojego wystąpienia powiedziała, że wierzy w to, że studenci I roku ugruntowali swoje przekonanie wybierając wydział z dobrą opieką, dobrymi kierunkami i różnorodnymi perspektywami. Przypomniała studentom najważniejsze zasady organizacji roku akademickiego 2020/21 w okresie pandemii. Wyjaśniła istotne zmiany względem lat poprzednich. Zachęcała do zapoznania się z planem studiów na cały okres kształcenia, by zobaczyć jaka będzie perspektywa edukacyjna oraz do zapoznania się z prawami obowiązkami studentów, które są zamieszczone w Regulaminie Studiów. Dr Ewa Rollnik-Sadowska prosiła, by studenci regularnie śledzili informacje zawarte w systemie USOS. Życzyła dużo satysfakcji i pozytywnych emocji podczas kształcenia na Wydziale Inżynierii Zarządzania.

Przewodnicząca Samorządu Studentów WIZ Agnieszka Adaszczyk opowiadała studentom o działaniach samorządu na terenie Wydziału. Stwierdziła, że w samorządzie są ludzie ambitni, którzy chcą działać, by rozwijać siebie oraz robić coś fajnego, co daje dużo satysfakcji. Zachęcała do angażowania się w różnego rodzaju inicjatywy. Mówiła o możliwościach rozwoju w kołach naukowych i organizacjach studenckich. Zachęcała do aktywności i wykorzystania możliwości jakie stwarza studentom Wydział Inżynierii Zarządzania.

Absolwent Wydziału i aktualnie doktorant Szkoły Doktorskiej mgr Dariusz Surel opowiedział o swojej karierze na Uczelni by, jak powiedział, zmotywować nowych studentów i zachęcić do aktywności. Mówił o przebiegu 5 lat studiów na Wydziale Inżynierii Zarządzania, o swoich wątpliwościach tuż po skończeniu szkoły średniej. Po skończeniu studiów I stopnia na kierunku zarządzanie Dariusz Surel podjął decyzję o rozpoczęciu studiów na II stopniu w języku angielskim Smart and Innovative Business. Tę decyzję uważa za jedną z lepszych w życiu. Stał się bardziej aktywny i stąd decyzja o kontynuacji studiów na III stopniu.

Po wystąpieniu mgr Dariusz Surela, Dziekan dr hab. inż. Katarzyna Halicka, prof. PB stwierdziła, że słuchając wystąpień w spotkaniu online, studenci mogli się przekonać, że możliwości na Wydziale jest wiele i na pewno nie będą się nudzić. Odpowiedziała także na pytanie dotyczące przejścia studiów na formę zdalną.

Na zakończenie spotkania Dziekan dr hab. inż. Katarzyna Halicka, prof. PB ogłosiła rozpoczęcie roku akademickiego 2020/21 na Wydziale Inżynierii Zarządzania.

Zachęcamy do zapoznania się z Przewodnikiem dla studentów I roku.