Projekt GoSmart BSR będzie kontynuowany jako nowy projekt GoSmart&Excel BSR

19-06-2020
Ulotka projektu GoSmart BSR

Miło nam poinformować, że projekt GoSmart&Excel BSR został wybrany do finansowania przez Komitet Monitorujący Programu Interreg Region Morza Bałtyckiego. Budżet projektu wynosi 770 tys. euro. Projekt GoSmart&Excel BSR znalazł się w gronie 17 najlepszych projektów z Regionu Morza Bałtyckiego, którym w ogłoszonym konkursie przyznano finansowanie na dodatkowy okres realizacji.

GoSmart&Excel BSR stanowi kontynuację projektu GoSmart BSR. Jego zadaniem jest wprowadzenie dotychczasowych rozwiązań na wyższy poziom. Będziemy mogli jeszcze dłużej służyć gospodarce naszego regionu i wspierać innowacje oraz internacjonalizację małych i średnich przedsiębiorstw. Do współpracy doprosiliśmy nowych partnerów, dzięki którym wzmocnimy naszą ofertę dla regionalnych MŚP. Dołączyli do nas: Baltic Institute of Finland z Finlandii, RISE Sweden ze Szwecji oraz North Denmark EU Office z Danii.

Przypomnijmy, że celem projektu GoSmartBSR jest rozwijanie strategii inteligentnych specjalizacji w układzie międzyregionalnym, przede wszystkim poprzez zwiększenie umiędzynarodowienia biznesu, międzynarodowy przepływ innowacji oraz wspieranie efektywnej międzynarodowej współpracy podmiotów z poczwórnej helisy – jednostek badawczych, rozwojowych, przemysłu i administracji.

Projekt jest realizowany w partnerstwie instytucji z siedmiu krajów, spośród których Politechnika Białostocka jest liderem projektu i jednocześnie jedynym partnerem naukowym. Pozostali partnerzy to:

• Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego – partner regionalny (Polska),
  • Vidzeme Planning Region (Łotwa),
  • Valga Municipality Government (Estonia),
  • Lithuanian Innovation Center (Litwa),
  • Kouvola Innovation (Finlandia),
  • Hamburg Institute of International Economics (HWWI) (Niemcy),
  • Business Aabenraa (Dania).

Naszym partnerem stowarzyszonym jest również Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Projekt GoSmart&Excel BSR będzie realizowany przez 9 miesięcy. Kierownikiem projektu jest dr hab. inż. Wiesław Urban, prof. PB.

Lista projektów wybranych do fazy rozszerzonej jest dostępna na stronie programu Interreg Region Morza Bałtyckiego: