VI Konferencja Młodych Naukowców

29-05-2020

22 maja 2020 roku, uczestnicy Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich, mgr Daria Smarżewska oraz mgr Mariusz Gorustowicz reprezentowali Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej na VI Konferencji Młodych Naukowców zorganizowanej przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Tematyką konferencji były wyzwania dla ekonomii, zarządzania i jakości w dobie cyfryzacji gospodarki i społeczeństwa. Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, zaplanowana dużo wcześniej konferencja, została podzielona na dwie części. Pierwsza, w dniu 22 maja, odbyła się w formule zdalnego dostępu, przy wykorzystaniu narzędzia MS Teams. Druga część konferencji odbędzie się w terminie późniejszym, jak wskazują organizatorzy.

Mgr Daria Smarżewska przedstawiła referat „Wiek pracowników jako determinanta ich lojalności wobec pracodawcy (na przykładzie jednostek ochrony zdrowia)”, a mgr Mariusz Gorustowicz „Instrumenty współpracy i potencjał zależności w procesie inwestycyjnym” przygotowany na podstawie artykułu naukowego napisanego wspólnie z dr hab. inż. Wiesławem Matwiejczukiem, prof. PB.

Przedstawione przez doktorantów referaty cieszyły się sporym zainteresowaniem ze strony uczestników, którzy zadawali po ich wygłoszeniu pytania. Dodatkowo, co szczególnie ważne, oboje doktorantów otrzymało wyróżnienia, za najlepsze wystąpienia, przyznawane przez moderatorów poszczególnych sesji VI Konferencji Młodych Naukowców.

Fot. https://www.facebook.com/KMNSopot/