Studenci logistyki w III edycji programu Top Young 100

04-05-2020
Top Young 100

Bardzo miło nam poinformować, iż 6 studentów logistyki naszego Wydziału – Agnieszka Pruszyńska, Adrian Stankiewicz, Mirosław Gromek, Danuta Choińska, Martyna Wilczewska oraz Łukasz Kowalczuk – zostało zakwalifikowanych do III edycji programu Top Young 100.

Studenci przeszli dwa etapy rekrutacji i znaleźli się wśród 80 najlepszych studentów logistyki reprezentujących uczelnie z całej Polski. W pierwszym etapie rekrutacji oceniane były wyniki osiągnięte na uczelni, aktywność wykraczająca poza zakres toku nauczania, a także pierwsze doświadczenia zawodowe. Ten etap przeprowadzony został przez opiekunów akademickich  – dr Martę Jarocką oraz dr Urszulę Ryciuk. W drugim etapie rekrutacji ocenie poddano opracowane przez studentów rozwiązania problemu logistycznego oraz rozmowę z członkami Komisji Rekrutacyjnej, składającej się z przedstawicieli  Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów, przedsiębiorstw partnerskich oraz mentorów.

Uczestnicy Projektu przez cały rok będą mieli szansę rozwiązywać zadania i zdobywać praktyczne doświadczenie pod okiem mentorów (menedżerów przedsiębiorstw z branży TSL) i opiekunów naukowych. W trakcie Programu studenci wezmą udział w konferencjach, warsztatach prowadzonych przez praktyków z branży oraz projektach wynikających z rzeczywistych wyzwań biznesowych. Przedsiębiorstwa partnerskie zaproponują również studentom możliwość odbycia staży oraz wizyt studyjnych.

Program Top Young 100 jest inicjatywą skierowaną do najlepszych studentów kierunków związanych z łańcuchem dostaw i pochodnych w Polsce. Tworzony jest przez trzy środowiska: biznesowe, akademickie oraz studenckie. Ma na celu budowę wizerunku Polski jako silnego centrum kompetencji logistycznych i związanych z szeroko pojętym łańcuchem dostaw poprzez m.in. wsparcie i promocję młodych talentów logistycznych na rynku zawodowym. Program jest inicjatywą ciągłą, stale stawiającą przed studentami nowe wyzwania, które dają im możliwość rozwoju swojej wiedzy i umiejętności praktycznych.

Więcej informacji na stronie Projektu: www.topyoung100.pl

Serdecznie gratulujemy studentom oraz życzymy wielu kolejnych sukcesów!