Studentka logistyki WIZ wśród nagrodzonych w programie Supply Chain Young Designer

12-12-2019

Studentka V roku logistyki Wydziału Inżynierii Zarządzania – Sylwia Grzymała, członek Studenckiego Koła Naukowego Logistyki LogiSQUAD – otrzymała wyróżnienie specjalne w kategorii „Supply Chain Young Designer” za realizację projektu dedykowanego przedsiębiorstwu Coca Cola HBC Polska nt.: „Dwuwariantowa propozycja udoskonalenia procesu magazynowania wyrobów gotowych”.

Nagrodzony projekt był realizowany w ramach prestiżowego programu TOP YOUNG 100, realizowanego przez PSML – Polish Supply Management Leaders, uczelnie wyższe oraz profesjonalistów łańcucha dostaw. TOP YOUNG 100 objęty jest patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i dedykowany studentom kierunków logistycznych i transportowych. W ubiegłorocznej edycji programu 27 międzyuczelnianych zespołów studentów, przez 6 miesięcy pod okiem menedżerów przedsiębiorstw z branży TSL i opiekunów naukowych, procowało nad rozwiązaniem problemów wynikających z rzeczywistych wyzwań biznesowych. Jeden zespół, w składzie: Joanna Florek (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie), Sylwia Grzymała (Politechnika Białostocka), Anna Skurzyńska (Wojskowa Akademia Techniczna) oraz Magdalena Szaton (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach) otrzymał wyróżnianie specjalne. Opiekunem zespołu był Pan Witold Górecki, przedstawiciel przedsiębiorstwa Coca Cola HBC Polska.

Nagrodzony projekt studentów dotyczący dwuwariantowej propozycji udoskonalenia procesu magazynowania wyrobów gotowych realizowany był w przedsiębiorstwie Coca Cola HBC Polska. Kluczem do sukcesu – jak twierdzi nagrodzona studentka – „było bardzo rzetelne, wieloaspektowe rozpoznanie stanu aktualnego magazynu przedsiębiorstwa dzięki przeprowadzonym analizom ruchu poszczególnych grup towarowych w magazynie, zastosowaniu odpowiedniej ich klasyfikacji oraz dokonaniu przeglądu wyposażenia magazynu. Zaletą opracowanego rozwiązania jest jego uniwersalność – doskonalenie procesów magazynowych według przedstawionego podejścia (z kalkulatorem) może być powielane w kolejnych magazynach przedsiębiorstwa. Zaproponowane dwa warianty układu magazynu stanowią udaną próbę uwzględnienia różnych priorytetów, które mogą być nadane systemowi logistycznemu.”

Wręczenie certyfikatu wyróżnionemu zespołowi odbyło się podczas uroczystej Gali Logistyki, Transportu i Produkcji w dniu 5 grudnia 2019 roku w Hotelu Hilton w Warszawie. Podczas uroczystości doceniono finalistów programów i konkursów prowadzonych przez Wydawnictwo Eurologistics oraz Data Group Consulting, wśród których znaleźli się laureaci badania: Operator Logistyczny Roku, programu Supply Chain Designer i konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki Transportu i Produkcji.
Warto podkreślić, że obecnie w programie TOP YOUNG 100 uczestniczy jeszcze dwójka studentów logistyki Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej – Michał Grygo oraz Patrycja Piórkowska. Mentorkami ze strony Politechniki Białostockiej w TOP YOUNG 100 są dr Urszula Ryciuk oraz dr Marta Jarocka, które w tym roku znalazły się w grupie 3 wyróżnionych nauczycieli akademickich ze wszystkich polskich uczelni za ponadprzeciętne angażowanie się w inicjatywy PSML – Polish Supply Management Leaders – programy TOP YOUNG 100 oraz CloudNine. Wśród osób związanych z wymienionymi programami są również absolwenci logistyki WIZ – Agata Dobrzyńska oraz Kamil Pogorzelski, którzy obecnie pełnią funkcje Koordynatorów Projektów inicjowanych przez PSML.

Więcej informacji na stronie programu TOP YOUNG 100:

www.topyoung100.pl
www.facebook.com/topyoung100/