Szlachetna Paczka

02-12-2019

Wielkimi krokami zbliża się najpiękniejszy okres w roku, czyli Święta Bożego Narodzenia. Ten wyjątkowy czas jest pełen tradycji. Jedną z nich jest dzielenie się opłatkiem przy wigilijnym stole. Ma nam to przypominać, że każdy może dzielić się swoją życzliwością i dobrem. W tym roku dzięki Szlachetnej Paczce możemy przyczynić się do uszczęśliwienia pewnej rodziny, która bardzo potrzebuje naszej pomocy. Wybraliśmy 4-osobową rodzinę, której – jako Wydział przy wsparciu wolontariuszy ze SKN Logistyki LOGISQUAD – chcemy zaoferować naszą pomoc materialną i finansową. Serdecznie zachęcamy wszystkich Państwa do udziału w tej akcji.

Zbiórka środków finansowych (głównie na pralkę, odkurzacz, żelazko i ubrania) oraz produktów z poniższej listy odbędzie się w dniach 2-4 grudnia 2019 roku. Główne punkty zbiórki:

• dla pracowników znajdują się w sekretariatach katedr – u Elfów Ewy, Kasi oraz Katarzyny, w sekretariacie Dziekana – u Elfa Uli oraz w portierni w Hali Berlin;
  • dla studentów – w dniu 3 i 4 grudnia, w godzinach od 10:00 do 13:00 w Hali Berlin, Elfy Wolontariusze zorganizują punkt zbiórki darów i środków finansowych. Punkt zbiórki dla studentów znajduje się również u Elfów w Dziekanacie.

Informacje o rodzinie:

Historia rodziny (Janina – 43 lata; Jan – 57 lat; Krzysztof, syn – 14 lat; Bożena, córka – 19 lat):

Pan Jan przez długie lata pracował, aż do momentu, gdy zaczął podupadać na zdrowiu. Okazało się, że są to poważne choroby kardiologiczne i z ich powodu musiał porzucić pracę. Syn Krzyś ma 14 lat i cierpi na autyzm. Wymaga stałej opieki. Pani Janina również przez wiele lat pracowała, lecz złamała prawy staw skokowy. Została zoperowana, jednak od tego momentu sytuacja materialna bardzo się pogorszyła. Niedługo pani Janina pójdzie na kolejną operację stawów, co spowoduje spory wydatek. Córka Bożena ma problemy z żołądkiem. Zalecono jej dietę bezglutenową, która też jest kosztowna. Rodzina boryka się również ze spłacaniem kredytów, które zostały wzięte na leczenie i życie.

Kluczowe potrzeby rodziny:

1. Pralka
  2. Środki Czystości (proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło, szczoteczka i pasta do zębów, płyn do płukania, szampon)
  3. Żywność trwała (herbata, kawa, makaron, dżem, cukier, konserwy, produkty bezglutenowe, ryż, kasza, mąka, olej, warzywa w puszce)

Inne potrzeby

Odzież:

Pani Janina, rozmiar XXL (wzrost 156 cm, grubsza osoba): kurtka zimowa, bluzka, t-shirt, sweter

Pan Jan, rozmiar XL: sweter

Syn Krzysztof, 170 cm wzrostu: bluza, bluzka, kurtka przejściowa i kurtka zimowa

Córka Bożena, rozmiar XL: bluza, koszulka

Obuwie:

Pani Janina, rozmiar 40 (grubsza noga): kozaki, buty zimowe