Inauguracja piątej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego na Politechnice Białostockiej

18-11-2019

90. młodych studentów zgłosiło się na kolejną już piątą edycję Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego na Politechnice Białostockiej. Oficjalna inauguracja odbyła się w sobotę, 16 listopada 2019 r., na Wydziale Inżynierii Zarządzania. Na uroczystości byli obecni dzieci i rodzice, a także Senat EUD. Uroczystej immatrykulacji nowych studentów dokonali Prorektor ds. Rozwoju PB dr hab. inż. Joanna Ejdys, prof. PB oraz Dziekan WIZ dr hab. inż. Katarzyna Halicka, prof. PB. Warto podkreślić, że inaugurację poprowadzili pierwsi absolwenci Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego organizowanego na Politechnice Białostockiej – Zuzanna Komuda oraz Jakub Treszczotko.

Tego samego dnia, tuż po uroczystości, młodzi studenci uczestniczyli w pierwszych zajęciach. Na wykład zaprosiła je dr Joanna Jończyk, która opowiedziała o skutecznym zarządzaniu zespołem. Natomiast wykład inauguracyjny dla rodziców przygotowała pani Aneta Tomkiel opowiadając o sposobach rozbudzania kreatywności dziecka.

Przypomnijmy raz jeszcze, że Politechnika Białostocka dołączyła do ogólnopolskiego projektu EUD – Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy. Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej już po raz piąty zaprosił uczniów klas V i VI szkół podstawowych na bezpłatne zajęcia, podczas których będzie można dowiedzieć się m.in. o tym jak inwestuje się na giełdzie, czy też dlaczego jedne kraje są biedne, a inne bogate.

Zaplanowano sześć spotkań, z których każde będzie trwało dwie godziny lekcyjne. Zajęcia dla uczniów – składające się z wykładów i części warsztatowej poprowadzą nasi nauczyciele akademiccy oraz eksperci i przedstawiciele biznesu. Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy to inicjatywa ciesząca się ogromną popularnością. Funkcjonuje w Polsce od 2008 roku. Obecnie zajęcia w ramach EUD odbywają się w 7 polskich miastach:

• w Warszawie (przy SGH),
  • w Katowicach (we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach),
  • w Poznaniu (przy UE w Poznaniu),
  • we Wrocławiu (przy UE we Wrocławiu),
  • w Szczecinie (przy Uniwersytecie Szczecińskim),
  • w Gdańsku (na Politechnice Gdańskiej),
  • w Białymstoku (na Politechnice Białostockiej).

Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację wiedzy i budowanie świadomości ekonomicznej wśród dzieci już od najmłodszych lat.