Rekrutacja na studia Erasmus+ oraz Erasmus+ Days na WIZ PB

10-10-2019

Rusza rekrutacja na wyjazd w ramach programu ERASMUS+ na semestr letni 2019/2020 dla studentów Politechniki Białostockiej.

Chcesz wziąć udział w wymianie?

Przynieś do Biura ds. Współpracy Międzynarodowej  dokument z listy:
https://pb.edu.pl/bwm/program-erasmus/wymagania-jezykowe/ lub zapisz się na egzamin z języka angielskiego (poziom B1).

Oryginały dokumentów potwierdzające kompetencje językowe przyjmujemy do 28 października 2019 r. w Biurze ds. Współpracy Międzynarodowej

Budynek Wydziału Informatyki
ul. Wiejska 45A, p. 3C

TERMIN EGZAMINU:

28 października 2019 r. (godzina 16:00), sala LO PB nr 26 i 27 na Wydziale Informatyki

Aby zapisać się na egzamin, do 28 października 2019 r.(do godz. 8:00) wyślij swoje imię i nazwisko oraz nazwę wydziału, na którym studiujesz na jeden z poniższych adresów:

m.orpik@pb.edu.pl

k.kilarji@pb.edu.pl

UWAGA! Erasmus+ to nie tylko Unia Europejska! W ramach programu możesz wyjechać do 2 grup krajów: Krajów Programu (KA103) i Krajów Partnerskich (KA107). W ramach KA107 masz szansę spędzić jeden semestr w Rosji lub Serbii lub i otrzymać wysokie stypendium.

WAŻNE:

• Na każdym stopniu studiów można wyjechać na 12 miesięcy!
  • Stypendyści programu LLP-ERASMUS oraz ERASMUS+ (którzy odbyli studia lub praktyki) w ANKIECIE KANDYDATA wpisują 100%!
  • Aby wyjechać w momencie wyjazdu trzeba być studentem co najmniej drugiego roku studiów I stopnia (w rekrutacji mogą wziąć udział studenci  1. roku). W przypadku studiów II stopnia już w pierwszym semestrze może wyjechać absolwent studiów I stopnia PB. Absolwenci studiów I stopnia innych uczelni mogą wyjechać dopiero po zaliczeniu dwóch semestrów w PB.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przyjdź na Erasmus+ Days

W dniach 11-16 października 2019 r. Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej organizuje Erasmus+ Days, czyli dni promocyjne programu Erasmus+.

W holach wydziałów pojawią się stoiska informacyjne. Znajdziesz tam broszury z wszystkimi najważniejszymi informacjami, a pracownicy BWM, byli uczestnicy wymiany, członkowie ESN PB oraz studenci zagraniczni odpowiedzą na Twoje pytania dotyczące możliwości, jakie daje program Erasmus+

Harmonogram Erasmus+ Days:

11 października 2019 r. (piątek), Wydział Inżynierii Zarządzania

9:00 Stoisko informacyjne – Hol Główny (Hala Berlin)

10:00 Relacje byłych stypendystów programu Erasmus+ (sala 104 KB)

12:00 Prezentacja oferty praktyk od JOB TRUST (sala 104 KB)