Laboratorium logistyczne, wykłady profesora Hao Wang, lekcja kaligrafii chińskiej, degustacja herbat – Szkoła Letnia Logistyki w Chinach

15-07-2019

W ramach kolejnych dni szkoły letniej mogliśmy wysłuchać dalszych wykładów profesora Hao Wang poruszających tematykę doskonalenia łańcuchów dostaw w logistyce. W ramach części praktycznej zwiedziliśmy laboratorium logistyczne Uniwersytetu w Ningbo oraz wypróbowaliśmy wybrane, dostępne w laboratorium wyposażenie. Były to podstawowe środki transportu wykorzystywane w wielu magazynach, jak również oprogramowanie służące zdobywaniu i doskonaleniu umiejętności w zakresie załadunku kontenerów w porcie. Każdy z nas mógł przekonać się jak wiele uwagi i precyzji wymagają podstawowe czynności wykonywane w tych obszarach. Mieliśmy okazję kierować wózkiem widłowym, a dzięki symulatorowi załadunku kontenerów wcielić się w operatora suwnicy portowej.  W ramach podsumowania zajęć merytorycznych przygotowaliśmy prezentacje dotyczące zagadnień logistycznych. Przygotowane referaty przedstawiliśmy w grupach i mogliśmy liczyć na komentarz Profesora Hao Wang.

W ramach programu kulturowego odbyły się zajęcia z Tea Masterem, który przedstawił prezentację dotyczącą rodzajów herbat oraz zaprezentował nieznany nam sposób parzenia herbaty określany jako Kung Fu Cha. W trakcie zajęć mieliśmy okazję spróbować rdzennych odmian herbat chińskich związanych z tradycją i ewolucją kulturową. Na koniec zajęć możliwe było samodzielne zaparzenie herbaty przy wykorzystaniu poznanej techniki.

W tym tygodniu uczyliśmy się również kaligrafii. Podjęliśmy pierwsze próby pisania prostych słów w języku chińskim. W trakcie zajęć każdy z nas mógł się dowiedzieć jak należy zapisać swoje imię oraz jakie jest jego znaczenie w Chinach. Największą atrakcję zaś stanowiła dla nas możliwość własnoręcznego ozdobienia wachlarza wybranym przez nas tekstem w języku chińskim. Niektórzy z nas zdecydowali się napisać swoje imię, inni  我爱你 (Wǒ ài nǐ) lub wybrane dedykacje.

Kolejne doświadczenia, tym razem turystyczne wciąż przed nami!