Szkoła Letnia Logistyki w Ningbo – zajęcia, poznawanie kultury i tradycji Chin

09-07-2019

Trwa Szkoła Letnia Logistyki w Zhejiang University Ningbo lnstitute ot Technology w Chinach. W minionych dniach mieliśmy okazję wysłuchać wykładów Profesora Hao Wang oraz Profesora Xie Jinghua dotyczących transportu intermodalnego w kontekście Nowego Jedwabnego Szlaku. W ramach bogatego programu zajęć praktycznych mieliśmy również okazję przedstawić nasze zainteresowania w zakresie logistyki.

Oprócz wykładów uczestniczyliśmy również w szeregu zajęć związanych z poznawaniem kultury Chin. Obejrzeliśmy fragment opery chińskiej przygotowany przez studentów z Ningbo i mogliśmy przebrać się w tradycyjne chińskie stroje. Poznaliśmy zasady posługiwania się tradycyjnym wachlarzem oraz śpiewaliśmy pieśń z chińskiej opery. Odbył się również pokaz tai chi, w czasie którego mogliśmy nauczyć się podstawowych ruchów. W czasie wolnym nasi koledzy z Ningbo zaoferowali bogaty program zwiedzania miasta i okolic.

Kolejne zajęcia i doświadczenia wciąż przed nami!