Rozpoczęcie Szkoły Letniej w Chinach 2019

05-07-2019

Dnia 5 lipca 2019 r. oficjalnie rozpoczęliśmy program Szkoły Letniej w Zhejiang University Institute if Technology, w której bierze udział 28 studentów i 4 doktorantów wraz z opiekunami dr hab. inż Katarzyną Halicką, prof. PB,  dr Danutą Szpilko, dr Alicją Gudanowską. Uroczystość powitalna miała miejsce w budynku  zwanym „Teaching Building” . Każdy z uczestników miał na sobie koszulkę zarówno z logiem uczelni partnerskiej jak i logiem naszej uczelni – Politechniki Białostockiej.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10:15. Na początku odbył się pokaz filmów. Pierwszy z nich dotyczył uczelni gospodarzy, zaś drugi był wspomnieniem poprzedniej edycji Szkoły Letniej. Następnie mieliśmy okazję obejrzeć występ dwóch studentek, które zagrały na tradycyjnych chińskich instrumentach erhu i guzheng. Pełni podziwu nie zauważyliśmy kiedy na scenie pojawiła się grupa tancerek, które w ciekawy sposób połączyły tradycję z nowoczesnością.

Po artystycznym występie nadszedł czas na przemówienia prof. Hao Wang. Następnie dr hab. inż. Katarzyna Halicka, prof. PB  i dr Alicja Gudanowska podziękowały za zaproszenie i partnerstwo uczelni oraz zaprosiły studentów na Szkołę Letnią w Białymstoku. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć udaliśmy się do restauracji na wspólny obiad. To był dopiero początek naszych przygód w Chinach, a my już z niecierpliwością czekamy na kolejne dni.

Po raz pierwszy w ramach Szkoły Letniej w Zhejiang University Ningbo Institute of Technology w Chinach zorganizowano program skierowany do doktorantów. Z Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej w tym programie bierze udział 4 doktorantów: mgr Aleksandra Maria Gulc, mgr Justyna Kozłowska, mgr Natalia Wasiluk oraz mgr inż. Cezary Winkowski. Opiekunem grupy jest dr hab inż. Katarzyna Halicka, prof. PB. Szkoła Letnia dla doktorantów trwa ponad dwa tygodnie. Planowane zajęcia obejmują: metodologię badań naukowych, metody projektowania i prowadzenia projektów naukowych oraz metody i narzędzia wspomagające analizę publikacji naukowych. Szkoła Letnia dla doktorantów sfinansowana jest ze środków projektu Nawa.